Le padel w Belgii kontynuuje swoją wielką wspinaczkę. Zawsze więcej zawodników i klubów. Można nawet powiedzieć, że plik Belgia cierpi z powodu niedostatecznej podaży w obliczu coraz większego zapotrzebowania.

Mimo kryzysu widać, jak kluby tenisowe przejmują korty tenisowe. padel a nawet struktury prywatne rozpoczynające przygodę z padel.

W ostatnich tygodniach musimy liczyć na co najmniej trzy nowe ośrodki padel z klubami padel Walloon Brabant i Racing Club de Baulet z już projektami rozbudowy o nowe tereny.

Aby pokazać dobre wyniki tych ośrodków padelThe Club of padel Rakiety śnieżne, gdzie również występuje tenis, zyskał 87 nowych licencjobiorców w ciągu jednego roku i pomimo kryzysu zdrowotnego podniósł się z Od 113 do 200 podmiotów stowarzyszonych. 

W Wanfercée-Baulet Fabrice Prévot, właściciel Racing Club de Baulet, właśnie zainstalował działkę padel. Gdy tylko to pole zostanie zainstalowane, spodziewa się nowej instalacji, która będzie wspierać ten sport w jego klubie. Rodzinny projekt, który sprawił, że to dobrze.

Interclubs są również w przygotowaniu, a nawet międzynarodowy turniej. Projekty, ambicja, Belgia może nas zaskoczyć w 2021 roku.
Francois-Xavier Coninck

Belgijskie i Tuluza, to możliwe! Pasjonat NBA i Biathlonu, jestem też narkomanem padel. Organizuję turnieje, uczę. Ale to w czym lubię najbardziej padel : to są krótkie skrzyżowane przejścia. Jakie dobre krokiety !!