Kilka dni temu daliśmy ci zalety uderzenia w siatkę. Zgodnie z obietnicą wrócimy do tego tematu przemawiając technika. Więc za lub przeciw tego typu uderzeniom, oto klucze do idealnego uderzenia.

Przede wszystkim, jeśli nie czytałeś artykułu, który poświęciliśmy Smashowi siatki, spójrz poniżej, warto.

Zalety smash na siatce

Przejdźmy teraz do szczegółów. Po co uderzać w siatkę? Cóż, ponieważ nie zawsze możemy przyspieszyć piłkę, kiedy musimy grać nad głową. Nasi przeciwnicy chcą nas lobować, chcemy pozostać przy siatce, ale nie możemy osiągnąć bandeja bo piłka jest za wysoka. Tak więc rozwiązaniem jest „popracowanie” nad punktem z tą opcją, czyli powolnym uderzeniem w siatkę.

Jakie są zalety uderzenia w siatkę?

  • Pozwala mieć wystarczająco dużo czasu na złapanie sieci
  • Odbicie na siatce jest losowe i zakłóca dostawę przeciwników

Jak to zrealizować?

Przede wszystkim musisz zrozumieć, że tego typu uderzenia nie można osiągnąć przy zbyt dużej szybkości, ponieważ odbicie piłki od metalu może być zbyt wysokie i stać się piłką atakującą dla przeciwników. Pamiętaj, że im bliżej piłki odbije się od ogrodzenia, tym większa szansa, że ​​nie podniesie się w górę, więc musisz skupić się na precyzji uderzenia w siatkę.

Następnie trajektoria loba wysłanego przez przeciwników musi być w dzwonie, abyśmy mogli prawidłowo ustawić się. Ciasna piłka lub taka z mniejszą krzywizną będzie idealna na bandeja.

Wreszcie tym, co pozwoli nam grać siatką, będzie kąt. Im wyższy jesteś i im wyżej możesz grać piłką, tym większy kąt znajdziesz.

Technika

Najpierw musisz ustawić się z piłką po stronie niedominującego ramienia (lewe ramię dla osób praworęcznych). W ten sposób będziesz mógł wygiąć plecy i łatwiej znaleźć tę krótką strefę krzyżową.

Tak więc przygotowując klasyczne uderzenie typu smash lub serwis tenisowy z obiema rękami wzniesionymi do nieba, niedominująca ręka wskaże piłkę, a pala będzie szukał piłki jak najwyżej, drukując efekt „wewnątrz-na zewnątrz” w kierunku piłki. żądana siatka.

Jest to raczej krótki gest, który wykonuje się nadgarstkiem. Jeśli wejdziesz ręką, użyjesz zbyt dużej mocy, czego nie szukamy w tym ujęciu. Więc najpierw nadgarstek, a następnie podparcie ramieniem. Piłka powinna wychodzić z pali do góry.

A nogi?

Są bardzo ważni w osiągnięciu sukcesu. Przede wszystkim do umieszczenia. Dobra pozycja pozwala na lepsze wyjście z piłki. Następnie, po prawidłowym umieszczeniu, będziesz musiał stworzyć brak równowagi, łącząc stopy. Nie ma znaczenia, czy to prawa stopa łączy się z lewą, czy odwrotnie, ważne jest, aby połączyć stopy, aby spowodować tę nierównowagę, która sprawi, że będziesz naciskać na nogi i podnosić piłkę wyżej.

Rada

Jeśli nie masz dobrego zaplecza tenisowego, uderzenie w bramkę nie zostanie szybko zdobyte. To ruch, który wymaga praktyki, mistrzostwa i konsekwencji. Aby pomóc Ci w postępach, pamiętaj przede wszystkim o tym, aby nie spuszczać oka z piłki. Wielu graczy odrywa wzrok od piłki po uderzeniu i traci kontrolę, powodując faul w siatce lub bezpośrednio w siatce.

Więc zrób to powoli, staraj się przede wszystkim być precyzyjnym w swoim uderzeniu i stopniowo szukaj kąta, aby zbliżyć się do tej siatki.

Aby lepiej zrozumieć, oto Tapia na treningu

https://www.instagram.com/p/B9SDlOaIjsd/

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowanie bardzo popularne wśród klubów i graczy padel. Publicysta i doradca, pomaga ci lepiej grać dzięki swoim licznym samouczkom padel.