Po porażce w finale P1 w Riyadzie Arturo Coello i Agustin Tapia wygrali Katar Major i P1 w Acapulco z wrażeniem dominacji przypominającym ubiegły sezon. Z odzyskaną formą i separacja ich głównych rywali Lebrona/Galana, kto może zatrzymać Coello/Tapia TGV w 2024 r.?

Walec parowy, który trudno zatrzymać

W zeszłym roku Arturo Coello i Agustin Tapia wygrali pierwsze dziewięć turniejów tej edycji World Padel Tour zanim doświadczyli pierwszej porażki. W tym roku para latynosko-argentyńska rozpoczęła w Riyadzie od porażki w finale po doskonałym występie Lebrona i Galana.

Od tego czasu czołowi gracze świata nie stracili ani jednego seta. W Katarze, Yanguas i Garrido zwycięzcy Stupa/Di Nenno i Lebron/Galan, w finale uderzył pociąg w twarz : 6/0-6/2 za niecałą godzinę.

Buntownik w Acapulco”Król Artur"I"Mozarta z Catamarki” pozostawili swoim przeciwnikom jedynie okruchy. Na ostatni taniec Lebrona i Galana, obaj mężczyźni okazali się bezlitosni, kończąc mecz w niecałą godzinę: 6/0-6/4.

TGV-Coello-Tapia

Kto wykolei światowe numery jeden?

Podobnie jak w zeszłym sezonie, jedna lub więcej drużyn musi teraz podnieść swój poziom gry, aby poddać w wątpliwość Coello/Tapię i utrudnić podróż światowym numerom jeden. Najprawdopodobniej niewyczerpująca lista zaczyna się od mężczyzn, o których najbardziej się martwią w 2023 r

Przede wszystkim zespół „Superpiby„, Franco Stupaczuk i Martin Di Nenno, wydają się oczywiste jako pierwszy wybór. Bardzo skuteczna para, która zadała pierwsze porażki Coello/Tapii, bardzo skomplikowana w manewrowaniu, szczególnie w warunkach wolnej gry. Argentyńczycy do samego końca stanowili zagrożenie w rankingach i w tym roku są równie zdeterminowani.

di nenno stupa 2024

Następnie będziemy musieli zobaczyć, co dadzą nowe stowarzyszenia w nadchodzących tygodniach. Alejandro Galana i Fede Chingotto wydaje się być uzupełniającą się parą, pełną doświadczenia, która może mieć argumenty, zarówno w ataku, jak i w obronie, aby stawić czoła samochodowi z przodu toru.

Galan Chingotto oficjalna nowa pareja 2024

W tym samym sensie powrót mistrzów toru w 2019 roku, Paquito Navarro i Juan Lebron z pewnością będą iskrzyć. Obaj panowie, napędzani niezachwianą chęcią zwycięstwa, z pewnością będą chcieli podjąć wyzwanie powrotu na szczyt.

Paquito Navarro Juan Lebron 2019

Oczywiście inne drużyny mogłyby zaskoczyć Coello/Tapię w meczu, ale trudno wyobrazić sobie inną drużynę posiadającą niezbędne cechy, aby przez kilka tygodni rywalizować z czołowymi zawodnikami i nie zostać powalonym…

Marcin Szmuda

Zawodowy tenisista, Martin odkrył padel w 2015 roku w Alzacji i wystąpił w kilku turniejach w Paryżu. Dziś dziennikarz, zajmuje się wiadomościami padel kontynuując swój wzrost w świecie małej żółtej kulki!