To wielka wiadomość dnia! ten World Padel Tour postanowił postawić na parytet i zaoferować tę samą nagrodę pieniężną mężczyznom i kobietom!

8 marca 2022 r., w Międzynarodowy Dzień Kobiet, World Padel Tour postanowił zadać cios i podjąć bezprecedensowy środek: oferować kobietom taką samą nagrodę pieniężną, jak mężczyznom !

Kilka dni temu WPT zrobiło duży krok naprzód, ogłaszając to parzystość będzie teraz obowiązywać w obwodzie Challengera. Dziś idzie dalej, rozszerzając ten środek na wszystkie swoje konkursy.

Niesamowity postęp dla padel kobiecy do tej pory, dziewczęta zarabiały około 2,5 razy mniej niż mężczyźni na Open i Master.

Ten nowy środek, ze skutkiem natychmiastowym, zmieni codzienne życie wszystkich tych profesjonalnych graczy. Rzeczywiście, mówimy o wzrostach o 250% w kategorii Challenger, 178% w Open, 180% dla Masters i 160% dla Final Masters.

W przypadku WPT jest to „rozpoznawaj kobiety i ich prawdziwy poziom zawodowy oraz nagradzaj ich poświęcenia, które do tej pory były w stanie ponieść, akceptując pracę w nierównych warunkach”.

To nowość, która może mieć znaczenie w przełomowym momencie historii padel profesjonalny.

Źródło: World Padel Tour

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !

Tagi