Le padel jest sportem wciąż słabym ekonomicznie, w którym odpowiada największa część dochodu zawodowego gracza przychody ze sponsoringu. Na szczęście jednak mają najlepsi nagroda pieniężna bardziej interesujące.

Skoncentruj się na nagrodach pieniężnych World Padel Tour.

Ryciny

Turnieje Challenger są najmniej prestiżowe z World Padel Tour. 12 600 € mają być rozdawane kobietom i 17 640 € dla mężczyzn też 40% więcej. Są one dystrybuowane w następujący sposób:

Tabela pretendentów do nagrody gracza

Dla Załóż WPT, 35.280 € mają być rozdawane kobietom i 92.090,88 € dla mężczyzn też 161% więcej. Są one dystrybuowane w następujący sposób:

otwarte tableau nagrody dla mężczyzn i kobiet

Dla Masters WPT, 40.320 € mają być rozdawane kobietom i 105.840 € dla mężczyzn też 162% więcej. Są one dystrybuowane w następujący sposób:

Mistrzowskie nagrody dla mężczyzn i kobiet

Dla Mistrzowskie finałynajbardziej prestiżowy konkurs, 45.360 € mają być rozdawane kobietom i 110.880 € dla mężczyzn też 144% więcej. Są one dystrybuowane w następujący sposób:

Nagrody za mistrzowski stół finałowy

Belasteguin to gracz, którego dochód w 2019 były najważniejsze z 54 €.

Nierówności, które się utrzymują

Większość obecnie uprawianych sportów jest zbudowana na fundamentach nierówności między kobietami i mężczyznami. W XX wieku i na początku XXI wieku sytuacja powoli się zmienia, ale postęp jest zachęcający.

En tenis na przykład nagrody pieniężne wszystkich Wielkich Szlemów i wielu Mistrzostw 1000 są teraz równe dla graczy płci męskiej i żeńskiej.

Le padel to młody sport. Ma więc szansę być prawdziwym nowoczesny sport, i buduj dalej podstawy egalitarne między płciami.

Oczywiście nie ma jeszcze wystarczających zasobów w padel, ale wzrost jest więcej niż zachęcający, a środki są zawsze ważniejsze. W każdym razie nie jest to uzasadniony powód, aby płacić kobietom mniej.

Widownia jest z pewnością mniej ważna podczas meczów kobiet, ale jest w środku czynniki równoważące na którym mamy kontrolę, że stworzymy cnotliwy krąg. WPT nie kontroluje publiczności, ale kontroluje środki zaangażowane w konkursy, a także środki ekonomiczne. Równoważąc ten ostatni czynnik, kobiety będą się profesjonalizować tak samo jak mężczyźni, a to będzie oznaczać rzeczywisty postęp.

Źródło liczbach: padelbarcelona.es

Lorenzo Lecci López

Z jego imion możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jej ambicją jest udział w największych imprezach sportowych (igrzyskach olimpijskich i światach). Interesuje go sytuacja padel we Francji i oferuje perspektywy optymalnego rozwoju.