Przyjaciele wielkie hity lub miłośnicy dobrze wykonanej pracy lotniczej, dzisiaj, Padel Maj przygląda się technice rozbić w padel. Ruch, który wydaje się łatwy do wykonania, ale zasługuje na czas poświęcony na naukę.

Uderzenie tak pożądane przez wielkie ramiona: uderzenie. Z biegiem lat gracze zaczynają rozumieć, że smecz to nie tylko sposób na zakończenie punktu, ale także sposób na pracę nad obroną przeciwników. Franco Stupaczuk jest jednym z tych graczy, którzy nie wahają się używać uderzenia jako środka konstrukcyjnego. Więc oto jesteśmy, oto jesteśmy, przełammy rozbicie w naszych podstawach padel.

Zanim zaczniemy, spróbujmy znaleźć podobieństwo do naszego smash padel z innymi sportami. Celem tenisowego smeczu będzie ukończenie punktu, więc tak, możemy zainspirować się tym sportem, ale także, nadal w tenisie, serw uderza w głowę, z kilkoma efektami, co może nas również zainteresować.

Istnieje tenis plażowy, który przejmuje te same efekty rakietą podobną do tej z padel. Następnie squash i badminton używają płaskiego uderzenia, a nie spinningu. Wreszcie istnieją inne sporty, takie jak siatkówka, które wykorzystują uderzenia znad głowy i które mogą być źródłem inspiracji dla gracza. padel.

To jest przykład tego, co możemy znaleźć i skopiować z innych sportów i zastosować do padel. Z pewnością są inne, które możesz oczywiście skomentować.

Więc jeśli połączymy nasze studia i badania, wydaje się, że jest coś więcej niż tylko płaskie uderzenie w uderzenie. Są też efekty. Efekty te zostaną zniesione z efektem oddolnym lub szczotkowane z bocznym uderzeniem od prawej do lewej lub od lewej do prawej. Więc z pewnością możemy wierzyć, że te skutki uboczne są wykorzystywane tylko do bandejas, ale pamiętaj, że działa również z rozbiciami.

Efekty

Będziemy musieli pobawić się chwytem rakietowym i elastycznością nadgarstka. Im bardziej jesteśmy zrelaksowani, tym skuteczniejsze będzie nasze uderzenie.

Korzystanie z efektów pozwoli nam kontrolować prędkość piłki, aby zagrażać przeciwnikom, szukając piłki. ruszt, szybę boczną lub szybę tylną. Ten efekt będzie mniej lub bardziej istotny w zależności od miejsca uderzenia. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że uderzenie uderza w głowę, ale ten obszar jest szeroki. Zapraszamy do testowania uderzeń nad głową, lekko na prawym ramieniu, lekko na lewym ramieniu, z przodu iz tyłu. Zmieniając prędkość, odkryjesz nowe wyjścia ze swojego starcia.

Alex Ruiz rozbija hiszpański światowy wybór w Katarze

Krzywa

Podkręcanie piłki pozwoli Ci poszerzyć zakres uderzeń. Klasyczny smecz, uderzony płasko od góry do dołu, będzie miał krzywą prostą w dół, z odbiciem dość blisko siatki.

To samo płaskie uderzenie może być uderzone niżej i mieć bardziej prostoliniową krzywą dla głębokiego odbicia, blisko tylnej szyby. Wreszcie, i jest to z pewnością najczęściej używany zakręt, jest to użycie uderzenia, które po opuszczeniu rakiety najpierw wznosi się, zanim ponownie opadnie. Ta krzywa jest często używana, ponieważ pozwala znaleźć kąty, takie jak krótki krzyż na siatce, jak par 3 z odbiciem blisko tylnej szyby, uderzony w linię serwisową, ale uważaj, jest to również najbardziej skomplikowane technicznie.

Sanyo gutierrez rozbić

Technika

Rozbicie jest zarówno proste, jak i skomplikowane. Proste, ponieważ każdy jest w stanie, od pierwszego dnia na torze, uderzyć. Skomplikowane, ponieważ efekt i płynność gestu automatycznie przejdą przez mistrzostwo techniczne.

Zanim przejdziesz do techniki, rozważ najpierw ćwiczenie bezsilnego uderzenia. Nie pomijaj kroków i zawsze staraj się uderzać z pełną siłą. Tak więc, przypięci do siatki, nasi przeciwnicy próbują lobować piłką „dzwonkową”. Ta wysoka piłka pozwoli nam się pod nią ustawić, to jest podstawa. Ręka niedominująca natychmiast skieruje piłkę, co pozwoli nam szukać uderzenia z przodu, z prawej strony, z lewej lub z tyłu.

W tym samym czasie, co akcja ręki niedominującej, zostanie umieszczony pala. Mówimy o otwarciu typu „ptasiego skrzydła” na obszerne lub nawet krótsze przygotowanie, palacz umieszczony za głową, ramię zgięte.

Nogi również wykonają swoją pracę. Czy to najpierw do przodu, czy do tyłu, dostosujemy swoją pozycję, poruszając się z profilu lub w pogoni za krokami, lub jak krab, krzyżując nogi przy każdym ruchu. Po znalezieniu idealnej pozycji spróbujemy połączyć nasze stopy w punkcie, aby spowodować nierównowagę i wygiąć nasze ciało. Ta nierównowaga zmusi nas do podnoszenia się na nogach. Wygięcie w łuk będzie działać jak łuk, który ugina się przed wypuszczeniem strzały. Zyskamy siłę wykonawczą, nadamy piłce więcej rotacji, a przede wszystkim wydobędziemy piłkę jak najwyżej.

Juan Lebron babolat żmija

Koniec gestu będzie się różnić w zależności od stylu uderzenia. Dla potężnego, płaskiego ciosu nasz kumpel zakończy wyścig, dla osoby praworęcznej, pod lewą pachą, bo nasz koniec ruchu będzie do przodu. Dla efektu podkręcenia, ponieważ skończymy w wyprostowaniu, dynamika odrzuci nas do tyłu lub w kierunku niedominującego barku. Dominujące ramię skończy się zatem, aby przywrócić równowagę, a także dla efektu, na zewnątrz, z dala od naszego ciała. Wreszcie, w przypadku uderzeń obrotowych o dużej mocy, dominująca noga uniesie się do końca dominującej ręki, zapewniając idealną równowagę.

Wnioski

Uderzenie w padel to bardzo prosty ruch w użyciu od pierwszych dni, ale bardzo trudny do opanowania, gdy chcemy nadać mu efekt. Zrób to krok po kroku, bez pośpiechu, najpierw szukając ładnego składnika, który jest efektowny, przyjemnego miejsca do pracy, odbicia i precyzyjnego gestu, a następnie dodaj szczyptę mocy do przepisu. , który zachwyci Ciebie i Twoich gości (nie wiem…).

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowanie bardzo popularne wśród klubów i graczy padel. Publicysta i doradca, pomaga ci lepiej grać dzięki swoim licznym samouczkom padel.