Le padel jest grą strategia gdzie należy zabraćobraźliwy. Z dołu toru bardzo trudno zdobyć punkt, więc jest do sieci które trzeba będzie nam narzucić. Przeanalizujmy razem woleja forhendowa.

Mucha ? Jest to po prostu wykonanie uderzenia bez dotykania piłki ziemią. Twoi przeciwnicy uderzają piłkę, a ty zajmujesz im tyle czasu, że uderzasz ją, zanim się odbije.

Pozycja

Gdzie być, aby zrobić salwę? Można powiedzieć, że istnieją dwie szkoły: purystów i rewolucjonistów.

Puryści

Bardzo blisko siatki wolej będzie agresywny, często mocno uderzany, prosty. Znajdziemy się niecałe 2.50 metra od siatki.

Edu Alonso siatkówka forhendowa Valencia Open 2021

rewolucyjny

Przy tego typu zawodnikach celem będzie przygotowanie ataku, niezależnie od pozycji. Równie dobrze mogą oddać salwę na linii bazowej, blisko siatki, a nawet w „ziemi niczyjej”.

 

Technika

Wybrałeś swoją pozycję, teraz musisz zdecydować się na uderzenie w piłkę. Jak zrobić ? Przede wszystkim należy zrozumieć kilka kroków.

La premiera jest zatrzymanie cię, zanim przeciwnicy dotkną piłki. Jeśli jesteś w ruchu, gdy gracz uderza piłkę, masz dużą szansę na uświadomienie sobie faulu.

La deuxième jest to, że salwa jest uderzeniem atakującym, które musi być przygotowane z palem powyżej poziomu pasa. Dlatego twoja pozycja oczekiwania powinna być z palem trzymanym dwiema rękami przed sobą, na wysokości klatki piersiowej. Ta pozycja oczekiwania nie tylko pozwoli Ci na szybszy dostęp do woleja, ale także ochroni Twoje ciało lub twarz.

La troisième jest to, że głowa (góra) twojego kumpla powinna być zawsze umieszczona powyżej poziomu twojego nadgarstka. W ten sposób będziesz mógł wydrukować efekt bez uszkadzania nadgarstka. Niski pal sprawi, że wykonasz cios, który będzie miał tendencję do wznoszenia się, z dużym odbiciem, co ułatwi atak adwersarzy.

La czwarty Krok polega na tym, że musisz spotkać piłkę. Pamiętaj, że z tyłu toru, w pozycji defensywnej, potrzebujemy czasu, a do tego zwykle robimy pierwszy krok do tyłu. Tutaj jest na odwrót. Musimy spotkać się z piłką, aby poświęcić czas na obronę przeciwników.

 

La piąty a ostatnim krokiem jest krzywa, którą zamierzasz nadać piłce. Może być prosta i bardzo agresywna, a nawet zakrzywiona, wolniejsza, ale dobrze przygotowana do różnicowania tempa, a zwłaszcza do poruszania przeciwników, utrzymując ich z tyłu toru.

 

Gest

Na koniec zachowaliśmy gest z woleja forhendowego, ponieważ naszym zdaniem, jeśli zrozumiesz grę pozycji i 5 technicznych kroków, gest będzie mniej ważny. To, że nie masz umiejętności najlepszych graczy, nie oznacza, że ​​nie możesz grać z woleja. Wręcz przeciwnie. Stwórz swój własny styl gry w siatkówkę.

Porozmawiajmy o idealnym stylu, który istnieje we wszystkich dobrych książkach do nauki i wszystkich dobrych samouczkach online.

  • Pozycja wyczekiwania z kumplem z obiema rękami ułożonymi przed nami na wysokości klatki piersiowej.
  • Nogi rozstawione na szerokość barków, lekko ugięte.
  • Kiedy przeciwnicy uderzą w piłkę, wykonamy odzyskiwanie siły docisku inaczej zwanej „split step”.
  • Po wznowieniu podparcia przedstawimy palucha przed naszym ciałem w kierunku piłki, głowę palucha powyżej poziomu nadgarstka.
  • Jeśli piłka do gry jest niska, zginamy nogi, aby zawsze mieć pala nad nadgarstkiem.

Ale Galan siatkówka forhendowa Marbella Master WPT 2021

  • Przed uderzeniem użyjemy nóg do spotkania z piłką. Dla osoby praworęcznej przyjmiemy wsparcie na prawej nodze. Interesująca będzie praca nad tym wsparciem, to znaczy utrzymanie równowagi na tej nodze, aby w momencie uderzenia przenieść mniej lub więcej ciężaru ciała na piłkę.
  • Uderzenie zostanie wykonane z lewą nogą w powietrzu lub lewą nogą na ziemi, lub lewą nogą dotykającą ziemi w momencie uderzenia (osoby praworęczne).
  • Jeśli chodzi o ramię, zauważyliście, że przygotowania są krótkie, ponieważ postawiliśmy przed sobą palucha. Tak więc po dotknięciu piłki będziemy musieli towarzyszyć jej w pożądanym kierunku.
  • Dla większej efektywności koniec ruchu będzie wykonywany pala zwróconym ku niebu typu server tray, dzięki czemu nasza piłka będzie miała mniej istotne odbicie, co zmusi przeciwników do pochylenia się.

krótko mówiąc

Wolej forhendowy o godz padel nie należy mylić z tenisem sąsiada. W tenisie, raz w siatce, punkt musi się zakończyć pod karą kary. Na padel Nie o to chodzi. Zabranie siatki pozwala na wykonanie ataku i kontrolowanie punktu. Dlatego na początku konieczne jest posiadanie wystarczającej kontroli, aby utrzymać przeciwników na dole toru, narazić ich na niebezpieczeństwo i ostatecznie zadać im ostateczny cios.

Siatkówka forhendowa Maxi Sanchez WPT

Jest to zatem gra cierpliwości, w której twoje ciało będzie musiało ewoluować. Pozycje na torze, zarządzanie balansem przód-tył, kontrola balansu i prędkości uderzeń.

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowanie bardzo popularne wśród klubów i graczy padel. Publicysta i doradca, pomaga ci lepiej grać dzięki swoim licznym samouczkom padel.