Zamknięcie było drogą krzyżową dlaSrebrzyk. Avec ponad 200 dni izolacji naród albiceleste musiał odpocząć i wrócić do sportu. To jeden z powodów, dla których padel wie wysięgnik w swojej praktyce przez kilka tygodni.

Huk wywołany pandemią

To Argentyna 2 miliony praktykujących, 2600 klubów i 4900 kortów według danych Lisandro Borgesa, prezesa Argentine Association of Padel (APA) i organizator Buenos Aires Padel Wieża. Obecność Fernando Belasteguín lub Sanyo Gutierrez, supergwiazdy tej dyscypliny, na szczycie hierarchii World Padel Tour przez wiele, wiele lat był również potężnym katalizatorem w przyciąganiu nowych graczy. Nie wspominając o niezwykle spektakularnych młodych ludziach: Tapia, Tello, Chingotto, Stupaczuk…

Le padel w Argentynie, jak wszędzie indziej, korzysta z zabawnej i łatwo dostępnej strony. „W latach 90-tych XX wieku padel rósł. Potem zniknął, ponieważ rozpoczął zaciekłą wojnę z tenisem ”, wyjaśnia Lisandro Borges na infobae.com. Ale padel jest znacznie bardziej inkluzywny, ponieważ cztery osoby mogą grać na różnych poziomach podczas zabawy, co nie ma miejsca w tenisie, który wymaga większej techniki. Prowadzi to do wykładniczy wzrost, nie tylko w Argentynie, ale na całym świecie ”.

Modernizacja oferty

Aby zatrzymać wszystkich nowych wyznawców, argentyńskie struktury muszą zostać zmodernizowane. W rzeczywistości tylko z 4900 sądów w kraju 10% ma dywan, a 5% okna. Innymi słowy, 85% torów jest betonowych. Dlatego jest to konieczne unowocześnić ofertę, nie tylko w celu utrwalenia tej nowej bazy praktykujących, ale także w celu zapobiegania urazom kolan i kostek. To efekt kuli śnieżnej: kiedy klub inwestuje, staje się bardziej atrakcyjny, co zmusza zawodników do tego, by się wyposażali. Dlatego poziom wzrasta.

Akademia padel Severino Iezzi Mar Del Plata

Od bankructwa do pełnego

Le padel dlatego zatankowano i wreszcie wiele kompleksów przy ul skraj bankructwa na początku 2020 roku są teraz w centrum praktyki sportowej w Argentynie. „Od września przeżywamy taki moment jak lata 90. zauważa Guillermo García Berro, właściciel klubu Pasaje del Sol w Buenos Aires i pierwszy właściciel, który zaoferował boiska trawiaste w 2012 roku. W miesiącach, które nastąpiły po ponownym otwarciu po uzyskaniu zezwolenia od miasta, byliśmy w stanie zebrać siły ”.

I o ile padel Szanuj gesty barierowe, dystans społeczny i że pozwala znaleźć towarzyskość z meczami w grze podwójnej, moment jest prawie historyczny: „Ludzie przychodzą grać od 17:XNUMX do północy, aw weekendy jest dużo konkurencji”. Właściciel klubu padel Świat Padel Centrum, Félix Orsatti uważa, że ​​piłkarze odnieśli się do padel wózek „To sport z niewielką liczbą uczestników, który jest bardziej ostrożny. Możesz pozostać w mniejszej bańce ”.

Niedobór sprzętu

Przy tej modernizacji oferty to wszystko biznes padel kto odchodzi ostro. Guillermo García Berro zapewnia nas, że możliwość śledzenia wyczynów graczy w streamingu, w szczególności przez YouTube, zwiększyła sprzedaż: „Wcześniej ludzie przychodzili i bawili się każdą palą, dowolnymi butami. Dziś jest z rakietami z najwyższej półki, specyficznymi butami. Kupują je wszystkie, zarówno tych, którzy dobrze grają, jak i tych, którzy dopiero zaczynają ”.

C: \ Users \ FM \ Desktop \PADEL - BELASTEGUIN - PAŹDZIERNIK 2020.png

Właściciel sklepu Tenis Hollywood, Gustavo Olivera zauważa a gorączka kupującego u praktykujących, którzy od dawna byli pozbawieni sportu : „To część obecnego boomu. Kiedyś była fajna gra, teraz jest jeszcze przyjemniejsza. Nie dzieje się tak jak w tenisie, gdzie 85% amatorów chce profesjonalnej rakiety. w padel, nie ma ich tak wiele. Możesz mieć 50% graczy, którzy kupują za odpowiednią cenę i jakość, a 50%, którzy kupują tylko z wyższej półki, ponieważ tego używa profesjonalny gracz ”.

Bilans: sprzedaż wzrosła dwukrotnie w ciągu ostatniego roku. „Mamy kryzys produktowy dla wszystkich marek, wspiera Guillermo García Berro. Jest kilka palas. Fabryki argentyńskie nie radzą sobie z produkcją, a sklepy specjalistyczne nie mają zapasów. Wynika to z popularnego popytu ”. Wystarczająco dużo, aby pływać na fali przez wiele miesięcy i zapewnić trwałość praktyki w Argentynie!

François Miguel Boudet Dziennikarz padel sport

Jestem dziennikarzem sportowym mieszkającym w Barcelonie i oczywiście fanem padel.

RMC Sports, L'Equipe Magazine, Sport24, Infosport +, BeIN sports, a teraz wisienka na torcie: Padel Magazine ! ;)