Od narodzin tego sportu do dnia dzisiejszego „palas” przeszło silną ewolucję zarówno pod względem materiałów, jak i projektu, a nawet formy. Próbujemy to wszystko prześledzić!

Pierwsze rakiety śnieżne

pala-padel-drewno

W latach 70. grała kiedyś jedna z pierwszych marek rakiet padel était Marcraft . Palas wyprodukowany w Stanach Zjednoczonych stworzony do uprawiania innego sportu, Paddle Tennis, inny sport od Padel, ale który zachował podobieństwa w wymiarach powierzchni gry i piłki.

Ewolucja materiałów

Rakieta padel był pierwotnie wykonany z drewna z otworami i dość małą powierzchnią do gry. Następnie przez lata powierzchnia uderzenia została powiększona i zmieniły się materiały używane do produkcji palas.

Najpierw użyto sklejki, aluminium, gumy i żywicy, a następnie przekształciło się w włókno szklane, co wydawało się być końcem ewolucji materiałów do tych rakiet, które już działały.

Jednak rozwój technologiczny był kontynuowany. Gracze i pasjonaci byli zachwyceni rakiety węglowe, a nawet lżejsze i bardziej wytrzymałe materiały.

Kształty rakiet śnieżnych

Od kilku lat zauważyliśmy, że tak 3 różne kształty palas padel. Po pierwsze, jest okrągły kształt, który ogólnie pasuje do każdego typu gracza, zapewniając maksymalną precyzję bez konieczności nadmiernego wysiłku kontrolnego przy każdym uderzeniu. Są też rakiety typu „kropla wody”, które są bardziej zalecane dla graczy poszukujących wszechstronności i dysponujących dość mocnym uderzeniem. I wreszcie ostatni, „diamentowy” kształt rakiety o większej mocy, często polecany doświadczonym graczom.

Od pierwszych kroków padel, rakiety śnieżne przeszły ogromną ewolucję, a teraz oferuje Ci kilka marek najlepsze rakiety, w różnych kształtach, aby każdy z Was znalazł to, czego szukał i czuł się jak najbardziej komfortowo!

Francois-Xavier Coninck

Belgijskie i Tuluza, to możliwe! Pasjonat NBA i Biathlonu, jestem też narkomanem padel. Organizuję turnieje, uczę. Ale to w czym lubię najbardziej padel : to są krótkie skrzyżowane przejścia. Jakie dobre krokiety !!

Tagi