Lucile Pothier zastąpił Jessicę Ginier, kontuzjowaną, at kurs selekcyjny dla francuskiej drużyny w Perpignan. Skoncentruj się na tym graczu wciąż nieznanym we Francji.

[Wywiad przeprowadzony dzień po stażu drużynowym we Francji]

Tylko 2 lata padel !

Padel Magazine : Lucile, czy możesz się trochę przedstawić i opowiedzieć, od kiedy grasz padel i jak odkryłeś ten sport?

Lucile Pothier: Mam 24 lata, pochodzę z Aix-les-Bains w Sabaudii, pomiędzy jeziorami i górami.

Zacząłem padel we wrześniu 2019 r. po wybudowaniu dwóch padel poza Chambéry Tennis Club w sierpniu 2019 r. Nie mieliśmy żadnych kortów tenisowych. padel w Sabaudii wcześniej.

Odkryłam ten sport dzięki mojemu chłopakowi! Były tenisista (3/6), musiał przestać grać w tenisa z powodu przepukliny dysku. Tenis stał się zbyt traumatyczny. Zaczął grać padel i dołączyłem do niego naturalnie.

Padel Magazine : Jaki był Twój pierwszy kontakt z padel , czy od razu zostałeś przekonany?

Lucile Pothier: Na początku wcale mi się to nie podobało! Grałem z tenisistami, którzy nie przepuszczali piłki, którzy mocno uderzali, czułem się, jakbym grał w mini tenisa. Potem krok po kroku nauczyłem się odkrywać ten sport podczas gier.

Miałam okazję poznać i mieć w swojej świcie piłkarzy, którzy już grali padel od kilku lat i ma na koncie wiele konkursów. Od samego początku udzielili mi wielu technicznych i taktycznych porad, które wpłynęły na moje postępy, ale przede wszystkim zwiększyły moją atrakcyjność do tego sportu! Miło jest odkryć padel z ludźmi z pasją.

Przeszłość jako tenisistka

Padel Magazine : Zanim zaczniesz padel, czy dużo grałeś w tenisa? Czy nadal w to grasz?

Lucile Pothier: Zacząłem tenisować w wieku 4 lat, byłem w Pôle Espoir w Grenoble w wieku 11 lat. Następnie wyjechałem do Stanów Zjednoczonych na 4 lata na University in Division 1 w Teksasie w latach 2014-2018, aby kontynuować grę w tenisa jednocześnie kontynuując studia. Zająłem najwyżej 0 miejsce.

Kiedy wróciłem ze Stanów Zjednoczonych, chciałem nadal grać w tenisa, aby uzyskać negatywną ocenę. Poczyniłem tam duże postępy, chciałem sprawdzić swój poziom po powrocie do Francji. Na przemian grałem w tenisa i padel, ale więcej grałem w tenisa.

Potem zrobiłem swój pierwszy turniej padel mieszane, w Game Set Padel w październiku 2019 r. Jkochałem atmosferę i bycie w zespole. W tenisie bardzo lubiłem debel i mecze drużynowe. To sprawiło, że chciałem bardziej poznać konkurencję. Potem wydarzył się Covid, zrobiłem kilka turniejów latem 2020 roku. Grałem dużo, ale nie miałem okazji dużo konkurować z powodu Covid. I teraz złapałem gorączkę padel, stałem się prawdziwym entuzjastą! Myślę, że w 2021 grałem w tenisa dwa razy. Lubię się tak bawić ze znajomymi, ale konkurencja zupełnie mnie nie pociąga. Znalazłem nowe cele w padel które niekoniecznie miałem już w tenisie.

Lucile Pothier Wildcat Tenis

 

„Uwielbiałem grę w tenisa w siatce”

Padel Magazine : Au padel wolisz grać prawą czy lewą stroną? Jakie są Twoje mocne i słabe strony?

Lucile Pothier: Gram obie strony, po prawej, gdy gram z mężczyznami, a po lewej z kobietami. Nadal wolę lewą stronę!

Powiedzmy, że miałem niezwykłą grę w tenisa. Robiłem dużo serwów / powrotów. Uwielbiałem grę w siatkę. Mój trener zawsze mówił mi, że moje uderzenie było moją mocną stroną, więc powiedziałbym, że moją mocną stroną jest uderzenie! Mam też tę zaletę, że mam dobrą salwę. znajdę w padel tak naprawdę wszystkie strzały, które kochałem w tenisie !

Moje słabe punkty powiedziałbym obrona, jeszcze nie opanowałem perfekcyjnie rotacji, ale pracuję nad tym! Brakuje mi też niektórych taktyk rozgrywki.

Lucile pothier siatkówka forhendowa

Na obozie treningowym francuskiej drużyny na palcach

Padel Magazine : Przyjechałeś na staż EDF, aby zrekompensować paczkę Jessiki Ginier: czy możesz nam powiedzieć więcej? Trener do ciebie dzwonił? Czy spodziewałeś się, że będziesz częścią takiego spotkania?

Lucile Pothier:  Wiedziałem, że odbędzie się staż w Perpignan, bo lubię śledzić wiadomości padel, ale nie wyobrażałem sobie, że tam pojadę! Robin Haziza zadzwonił do mnie w niedzielę przed weekendem obozu. wychodziłem z części padel dokładnie ! Zapytał mnie, czy wchodzę do obozu. Nie myślałem za dużo, powiedziałem tak wprost! Ale Wcale się tego nie spodziewałam. To była miła niespodzianka!

Padel Magazine : Jak włączyłeś się w ten staż? Czy atmosfera była dobra?

Lucile Pothier: Oczywiście na początku było trochę dziwnie, bo trochę tak przyjechałem, nie znałem wielu ludzi. Ale stopniowo integracja poszła dobrze. Atmosfera jest naprawdę wspaniała! Naprawdę czujemy prawdziwą spójność między graczami. Pomiędzy meczami zawodnicy wspierają się nawzajem, wieczorem wszyscy spotykamy się, aby dobrze się bawić. Spędziłem wspaniały weekend! Miałem okazję podzielić się torem z kilkoma różnymi partnerami i z różnymi przeciwnikami. Wspaniale było grać z dziewczynami, do których nie jesteś przyzwyczajony. Czułem się dobrze ze wszystkimi graczami !

Miałem też okazję zagrać z Alix i Léą. Są na szczycie. Naprawdę dobrze się bawiłem na boisku. Często udzielali rad i nie wahali się mnie zachęcać. To było super formacyjne i wspaniałe doświadczenie!

Mistrzostwa świata w zabytkach

Padel Magazine : Mówi się, że na kursie selekcyjnym zrobiłeś duże wrażenie. Menedżer musi mieć bóle głowy, aby sfinalizować swój zespół, myślisz, że możesz zostać zabrany? Czy byłbyś szczęśliwy?

Lucile Pothier: Oczywiście chciałbym wziąć udział w tych Mistrzostwach Europy! To może być szalone doświadczenie, a zwłaszcza reprezentować swój kraj w tego rodzaju konkursie, to bezcenne!

ale mój wybór z pewnością byłby trochę przedwczesny : to było moje pierwsze spotkanie z drużyną francuską, nie miałem okazji brać udziału w ważnych zawodach we Francji od dwóch lat a potem jest dużo zawodników, którzy mają większe doświadczenie padel niż ja !
Ten staż bardzo mnie zmotywował! Mam nowe cele w padel i wykorzystam ten staż do pracy nad obszarami do poprawy.

Padel Magazine : Francuski zespół padel jest zatem częścią Twoich przyszłych celów! Czy zobaczymy Cię więcej na francuskich turniejach w 2021 roku? Jeśli tak, z kim? A dlaczego nie również w turniejach międzynarodowych?

Lucile Pothier: Oczywiście ! Ten staż pozwolił mi zobaczyć, na czym stoję w stosunku do innych graczy EDF i nad czym pracować, aby dalej się rozwijać. Robin opowiedział nam o mistrzostwach świata, które odbędą się w listopadzie, ten cel sobie stawiam w głowie. To bardzo motywuje mnie na przyszłość i sprawia, że ​​chcę więcej trenować i grać w gry, aby poprawić swój ranking!

Przed Covid planowałem wziąć udział w wielu turniejach. Wykorzystam wznowienie turniejów, żeby zrobić dużo tego lata. Postaram się też wziąć udział w P2000. W lipcu wezmę udział w moim pierwszym P2000 w Perpignan z Wendy Barsotti. Nie mogę się doczekać!

W przypadku turniejów międzynarodowych, czemu nie! Na razie nie stawiam barier, ale myślę, że w średnim okresie będzie to więcej.

Padel Magazine : Czy ten staż z drużyną Francji sprawił, że chciałeś dać sobie więcej czasu na trening? Czy to możliwe w Twojej pracy?

Lucile Pothier: Tak, to mi dało pełen chęci i motywacji do treningów do pracy nad sytuacjami w grze, w których czułem się mniej komfortowo podczas stażu. Jestem w trakcie składania zapytań, aby potencjalnie częściej trenować w Lyonie pod koniec tygodnia. Mam szczęście pracować w sporcie, to dość elastyczne środowisko.

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !