Jeśli Argentyna jest jednym z wysokich miejsc padel w Ameryce Południowej i tamto Brazylia wyruszyła w pogoń za swoim odwiecznym kontynentalnym rywalemChile nie zostało pominięte. Podobnie jak w przypadku dwóch prestiżowych sąsiadów, praktyka rozwija się i zyskuje coraz więcej praktyków. Macarena Lobo, chilijski numer 1, mówił o postępach w dyscyplinie w lokalnej prasie.

Walcz z siedzącym trybem życia

A jeśli padel przyczynił się do zdrowia fizycznego chilijskiej populacji? Dla Macareny Lobo rozwój jej praktyki w całym kraju byłby korzystny, zwłaszcza teraz z ograniczeniami zdrowotnymi: „Każdy chce wyjść i uprawiać sport” - wyjaśniła Fale radiowe DNA. Odsetek siedzącego trybu życia jest bardzo wysoki i zdaliśmy sobie sprawę, że uprawianie sportu jest ważne. I z padel, Jest dużo do zrobienia ”.

Tenis został wyparty

Był czas, kiedy tenis był szczególnie popularny w Chile z Fernando Gonzálezem, finalistą Australian Open 2007 i mistrzem olimpijskim w deblu w 2004 roku z El Vampiro Nicolasem Massú, również złotym w grze pojedynczej. Sytuacja uległa zmianie według Macarena Lobo: „the padel zyskuje na popularności, ponieważ jest rozgrywany zespołowo ”. A w czasach izolacji spotkanie z przyjaciółmi jest przyjemnością jeszcze bardziej docenioną niż dotychczas.. "Możemy zagrać padel niezależnie od jego poziomu. Nie ma to nic wspólnego z tenisem, w którym jeśli przegapisz piłkę, punkt się kończy. Po odbiciu się od szyby możesz kontynuować grę. To dużo przyjemniejsze ”.

PADEL - CHILE - CHILE PADEL TOUR - KWIECIEŃ 2020

Różnorodność do postępu

Podczas gdy Argentyna i Brazylia mają rezerwuar, który może stymulować konkurencję, w Chile sytuacja wydaje się inna, zwłaszcza w przypadku kobiet. Aby się rozwijać, Macarena Lobo nie ma więc innego wyboru, jak tylko rzucić wyzwanie swoim męskim odpowiednikom, aby popracować nad swoim refleksem, strategią i ręką: „Obecnie, aby osiągnąć najwyższy poziom, musisz zmierzyć się z mężczyznami, ponieważ fizycznie to zupełnie inna gra”.

François Miguel Boudet Dziennikarz padel sport

Jestem dziennikarzem sportowym mieszkającym w Barcelonie i oczywiście fanem padel.

RMC Sports, L'Equipe Magazine, Sport24, Infosport +, BeIN sports, a teraz wisienka na torcie: Padel Magazine ! ;)