W sercu akcji przez cały weekend Mario Cordero, oficjalny komentator Padel Magazine, wróci do Ciebie na Interkluby 2024. Jeśli przespałeś cały weekend, to właśnie tutaj!

2024: wspaniały rocznik

„Najpierw chciałbym zdjąć kapelusz Padel Horizon i FFT, które po mistrzowsku zorganizowały zawody. Tuż obok terenu znajdowała się wioska. Po prostu pierwszy raz widziałem ją na francuskim turnieju. Byliśmy zaskoczeni szaloną atmosferą, dużą ilością ludzi na boisku i wspaniałymi meczami.

Jego opinia na temat kontrowersji cudzoziemców

„Inwestycja zagranicznych zawodników była bez zarzutu: dali z siebie wszystko, widzieliśmy, jak kibicowali na ławkach jak szaleni. Te zawody są naprawdę wyjątkowe, tworzą prawdziwe grupy ludzi, którzy bardzo chętnie spotykają się na tych meczach drużynowych.

Jej topy

„Region Oksytanii, który zajął dwa pierwsze miejsca w przypadku dziewcząt oraz drugie i trzecie miejsce w przypadku chłopców”.

„Teo Zapata, który po raz trzeci wygrywa Interclubs.”

„Drużyna Sète, która przeciwstawiła się przewidywaniom, docierając po raz pierwszy do finału i wnosząc powiew świeżości do Mistrzostw Francji”.

„Aranzazu Osoro i Andrea Ustero, którzy olśnili wszystkich swoim poziomem, ale także prostotą.”

Jego klapy

„Mój ulubiony region, Auvergne Rhône Alpes, który traci dwa tytuły i który traci dwie drużyny w Nationale 1 dla chłopców (PadelZastrzelił Saint-Étienne i All In Lyon).

"Duża Padel, w wyniku której spadła z ligi jej męska drużyna nr 2 i drużyna kobiet, a która wraz ze swoją drużyną nr 1 zajęła podium wśród mężczyzn (4. miejsce). Pierwsza dla tego klubu, który zajął drugie miejsce w 2022 r. i trzecie w 2023 r. Z drugiej strony podkreślimy dużą inwestycję zawodników, którzy stworzyli szaloną atmosferę przez cały weekend, a których my nie będziemy mieć bez wątpienia wrócą silniejsi w 2025 roku!”

Jego ulubione

„Loïc Le Panse, który pochodzi z Tuluzy Padel Klubu w Sète i który wygrywa wszystkie swoje mecze z wyjątkiem ostatniego. Kontuzjowany nadal utrzymał swoje miejsce w finale i pomimo porażki spisał się znakomicie.

„Manon Marcarie i Cassandra Senjean, które w ciągu jednego roku zrobiły ogromny postęp i wykazały się na torze wojownikiem: podczas tych Interklubów będą walczyć we wszystkich punktach”.

„Drużyna kobieca PadelShot Caen, który w tym roku ponownie przegra kilka bardzo zaciętych bitew, ale który zasługuje na to, aby za jakiś czas dostać się do finału.

Mecz weekendu

„Mecz pierwszej rundy pomiędzy Jérémym Garcią / Damienem Bayardem (PadelShot Caen) i Bastien Blanqué / Dylan Guichard (Tuluza Padel Klub). Całkowicie szalony mecz wygrał 6/2 6/7 7/6 pary z Toulouse, która po zdobyciu trzech punktów meczowych w drugim secie, w tie-breaku decydującego seta prowadziła 5/1, a następnie 6/4! Czapki z głów przed Garcią i Bayardem, którzy stoczyli bardzo zaciętą bitwę i prawie pokonali dwóch graczy z francuskiej czołowej piątki. Być może oni się po tym nie otrząsnęli, ci, którzy później przegrali mecz konserwacyjny…”

Kilka punktów regulacyjnych do przeglądu?

„Moim zdaniem pary numer 1 powinny systematycznie spotykać się w pierwszym meczu konfrontacji, a pozostałe dwa mecze powinny być losowane.” (Nota redaktora: pamiętamy, że w pierwszej rundzie remisem padli Pablo Lijo i Antonio Luque z All In Padel Sport nie mógł grać, ponieważ ich zespół przegrał pierwsze dwa mecze).

„Dlaczego nie stworzyć dwóch czteroosobowych grup z ośmioma przegranymi w pierwszej rundzie dla chłopców. Zapewniłoby to rozgrywanie spotkań do samego końca i uniknięcie konfrontacji bez stawek. Powinniśmy zrobić to samo w przypadku dziewcząt, uzyskując w rezultacie czteroosobową grupę. (Nota redaktora: na początku zawodów drużyn dziewcząt było o połowę mniej).

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !