Klub regionu Avignon, Prowansja Padel, stał się jednym z bastionów padel w Vaucluse. Michael Sanchez, dyrektor sportowy i monitor w klubie, powraca podczas druga edycja Tophée Gestion Sports 2023 w swojej pierwotnej podróży, od papeterii do padel.

Le padel i ja: prawie 10 lat!

Zaczynałem w klubie Tarascon, w którym gram już prawie 10 lat. padel. Odbyłam staże we Francji i Hiszpanii. W 2021 roku Prowansja Padel otwarte, a z dwoma liderami czucie poszło bardzo dobrze i postanowiliśmy rozpocząć przygodę we wszystkich trzech.

Spędziłem swój TFP (Professional Purpose Title) w Oksytanii i wraz z pojawieniem się TFP, myślę, że we Francji mamy coraz więcej dobrych nauczycieli. Mamy dużo do zrobienia z dobrą infrastrukturą i nie musimy jechać do Hiszpanii na praktyki. padel jakości.

Prowansja Michaela Sancheza Padel Trofeum zarządzania sportem

Centralne miejsce w Vaucluse

Klub ma ambicje w regionie. Po pierwsze, ponieważ zajmuje centralne miejsce, jest to z pewnością jedyny klub na 100% padel regionu, który oferuje cotygodniowe zajęcia, turnieje, szkolenia padel, a potem mamy cztery utwory i wkrótce dwa kolejne. W ten sposób powstanie sześć utworów, z których dwa są zakryte.

Te kryte tory są nam potrzebne, zwłaszcza przy wietrze, który nie jest łatwy do opanowania w regionie Awinionu.

Prowansja Michaela Sancheza Padel Trofeum zarządzania sportem

Turnieje i kursy

W każdy weekend oferujemy turnieje padel. Skupiamy się głównie na P25 / P100 / P250. Wkrótce zorganizujemy pierwszy P500, ale padel rozrywka pozostaje sercem klubu. Bez wątpienia gracze poszukują głównie tego typu turniejów.

W wizjerze bardzo padel, z wieloma kursami szkoleniowymi z perspektywy mieszkańców, ale także wielu wczasowiczów.

Od masy papierniczej do padel

Jestem jednym ze starych. Byliśmy razem (red. Franck Binisti i Pauline Renvoisé) o godz inauguracja klubu padel z Tarasconu już 8 lat temu.

Rok TFP, 2 lata temu, rzuciłam się w 100%. padel. Rzuciłem swoją starą pracę jako pracownik biurowy: 180% przekwalifikowania. Byłem w fabrykach i znajduję się na zewnątrz na stokach.

Z Prowansją Padel, celem dla mnie jest rozwój klubu i sprawienie, aby region miał coraz więcej kibiców padel.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.