Johan Bergeron i Benjamin Tison wygrali w finale Mistrzostw Francji padel 2021 przeciwko Bastienowi Blanqué i Thomasowi Leygue.

Z powodu deszczu mecz rozpoczął się 1 godzinę 30 minut z opóźnieniem i ostatecznie został rozegrany w hali.

Halowy finał Mistrzostw Francji 2021

Bergeron i Tison zaczynają mocni

Początek meczu jest napięty. Blanqué i Leygue otrzymują kilka punktów załamania, ale nie udaje im się ich przekonwertować. Przy pierwszej okazji Johan Bergeron i Benjamin Tison przejmują serwis swoich przeciwników i utrzymują go do końca seta: 6/3.

Blanqué / Leygue wisi

W swoim rozpędzie rozstawiony numer 1 wyrwał się z wejścia, ale Bastien i Thomas nie dali się pokonać, natychmiast odzyskali serw i ponownie zaczęli wywierać presję na swoich przeciwników. Mecz zostaje porwany i znajdujemy ich na 5/2 w drugiej rundzie! Nie trzęsą się i trzymają w zestawie nigdzie 6/3.

Koniec meczu pod wysokim napięciem

Publiczność i liczni widzowie obecni na YouTube są zachwyceni, będą mieli prawo do trzeciego zestawu! Po raz pierwszy finał Mistrzostw Francji padel zostanie rozegrany w trzech rundach!

Po krótkiej przerwie, podczas której zawodnicy skorzystali z okazji do przebrania się i leczenia przez fizjoterapeutów, mecz został wznowiony z wielkim sukcesem dla Bergeron/Tison. Liczby 1 łączą punkty i prowadzą 3/0. Dostają nawet piłkę 4/0, ale Blanqué / Leygue nie puszczają: 3/1.

Jesteśmy świadkami bardzo pięknych punktów, gry są uzależnione, a publiczność dobrze się bawi. Faworyci wychodzą na prowadzenie, a Benjamin Tison serwuje 5/3, aby wygrać swoje pierwsze mistrzostwo Francji.

Ale Bastien i Thomas rozpalają spotkanie i wracają do 4/5 białym kombi! Kontynuują ich usługi i kończymy na 5/5.

Dynamika wydaje się raczej sprzyjać zalążkowi serii 5, ale nie liczy się to na mentalność Johana er Benjamina, który zacieśnia grę na swoich usługach, a następnie załamuje się. 6/3 3/6 7/5: Benjamin Tison i Johan Bergeron koronowani mistrzami Francji 2021!

Czwarty z rzędu tytuł dla Johana i wielki pierwszy dla Benjamina, który zawsze potykał się na ostatnim stopniu!

Teraz czas na finał kobiet!

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !