We wszystkich dyscyplinach sportowych okazuje się, że większość sportowców ma manię, nawyki nabyte z czasem i że trudno jest je usunąć. Czy dobrze jest mieć mody?

Pamiętaj o reklamie Zinedine Zidane, który założył buty, najpierw w lewo, a potem w prawo. To mania, przesąd, który odciąża umysł przed spotkaniem.

W padelu wiele osób ma manie. Niekoniecznie widzimy to na ekranie, ale kiedy o tym porozmawiamy, możesz to sprawdzić na własne oczy.

Niektórzy gracze i ich mody

  • Fernando Belasteguin nie pozwala nikomu dotknąć jego palety po zastosowaniu nowego uchwytu
  • Pablo Lima zawsze odbija piłkę 3 razy przed podaniem
  • Mati Díaz powtórzy te same gesty w meczu po zwycięstwie
  • Maxi Grabiel zawsze wybierze powrót, jeśli wygra losowanie
  • Cristian Gutiérrez będzie zawsze próbował grać z tą samą pala
  • Seba Nerone nosi w swojej palecie całe wyposażenie, którego potrzebuje w dwóch egzemplarzach
  • Marcello Jardim odbije piłkę 3 razy podczas pierwszej usługi i 4 razy przez sekundę
  • Germán Tamame bierze zimny prysznic przed meczem, a potem najpierw zakłada lewy but

Czy dobrze jest mieć mody?

Odpowiemy tak i nie. Na poziomie amatorskim pierwszym celem padla jest dobra zabawa, dobra zabawa, dobry czas na torze. Jeśli umieścisz rytuały w środku tego wszystkiego, przerwiesz adaptację do różnych sytuacji, które zaoferują twoi partnerzy.

Z drugiej strony, podczas turniejów lub na poziomie zaawansowanym, te rytuały i manie mogą pomóc niektórym graczom uspokoić się, skoncentrować. Ta praca psychologiczna pozwala skupić się na najważniejszych punktach dla ciebie i twojej gry. Rozmawialiśmy o przedmeczu z rytuałami dotyczącymi ubierania się, a nawet układaniu nowego uścisku. Te mody pozwalają mózgowi przygotować się na wydarzenie. Stopniowo, krok po kroku, przygotowujemy się mentalnie do bitwy.

Odbijanie piłki kilka razy na torze pozwala nam wykorzystać czas na naszą korzyść. Ogólnie rzecz biorąc, nie zdając sobie z tego sprawy, gracze podczas tych zbiórek zawsze czerpią te same inspiracje i zawsze wykonują te same ruchy typu przód-tył, ustawiają stopy, patrzą w bardzo precyzyjnym kierunku. Mówi się raczej o spokoju, a nie o przesądach.

Wnioski

Posiadanie maniasu pozwala na 2 rzeczy na poziomie zaawansowanym, najpierw uspokajając jego umysł i koncentrując się przed wydarzeniem, które się pojawi. Następnie pozwalają ci kontrolować czas.

Więc to od Ciebie zależy, czy będzie to dobre dla twojej gry, niezależnie od tego, czy masz manię, czy nie, ale wiedz, że rutyna, rozgrzewanie lub rozciąganie, na przykład, zawsze jest dobre dla ciebie i twojego ciała.

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielką padla na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowania bardzo popularnego wśród klubów i graczy Padel. Felietonista i doradca, pomaga ci grać lepiej dzięki licznym samouczkom.