W morderczym meczu, ponieważ tylko zwycięzca meczu uzyskał miejsce do 1/4 finału, Francuzi zwyciężyli z wynikiem 3-0!

Jaka kontrola ze strony tricolorów! Presja była największa podczas przygotowań do tego meczu, który już wyglądał jak „finał” dla naszych Bluesów. Jak powiedziałem po meczu z Hiszpanią, nie było już miejsca na kalkulacje. Trzeba było dać z siebie wszystko i odpowiedzieć teraźniejszością, aby zrealizować początkowy cel postawiony przez trenera Line Meites, który miał wyjść z tego „kurczaka śmierci”. Cóż, Francuzi to zrobili, i to znakomicie!

Niebiescy otrzymali 3 z 3

W pierwszym meczu, który wydawał się być sposobem na ożywienie niebieskiej machiny, która była nieco zacięta przeciwko imperialnej Hiszpanii, Emmelien Lambregts i Geraldine Sorel nie wchodzili w szczegóły. Zdeterminowane i bawiące się z wściekłością, by wygrać, dziewczyny bezpośrednio zmierzyły się z walką, nie pozwalając Vanessie Kidricki i Danieli Gonzalez odetchnąć.

Wynik meczu: Zwycięstwo Francuzów 6-2 6-0.

Za nim był to chyba najważniejszy mecz, bo miał możliwość wznowienia meczu i pozostawienia ostatniej nadziei drużynie brazylijskiej, która mogła wyrwać decydujący trzeci mecz. Tak, z wyjątkiem tego, że dzisiaj ten mecz był meczem tricolor. W tej kategorii +40 lat to para Katarzyna Lalanne – Amélie Detriviere który był w kolejce, a który stawił czoła Mariana Altmeyer i Cristiana Telles. Nacisk był znaczny na 4 ramionach, ale wydawał się lżejszy na ramionach Francuzek. Poprzez swoje mistrzostwo w gorących momentach The Blues stanęli na wysokości zadania i udali się na to tak ważne zwycięstwo w 2 setach.

Wynik meczu: Zwycięstwo Francuzów 6-2 6-4

Amelie-Detriviere-Catherine-Lalanne-vs-Brazil-Worlds-senior-2022

Euforia opadła, trzeba było jeszcze rozegrać ten trzeci mecz, który nie miał już żadnego znaczenia, bo Francja już wygrała konfrontację. Ale to ich zasługaAudrey Casanova i Marie Lefevre w dużej mierze zdominowany Aline Jordao i Camila Hahn, którzy byli nieuchronnie trochę rozczarowani wyeliminowaniem z kwarty. W każdym razie pozdrawiamy powagę tricolorów, którzy niezależnie od meczu grają sercem i dają z siebie wszystko na boisku.

Wynik meczu: Zwycięstwo Francuzów 6-1 6-0

Do zobaczenia w ćwierćfinale przeciwko Anglii

Cel osiągnięty, teraz to nowe zawody, które rozpoczynają się w Las Vegas wraz z rozpoczęciem finałowej fazy tych światowych seniorów +. Francja, która zajęła drugie miejsce w swojej grupie będzie musiał skrzyżować miecze z Wielką Brytanią, która, ukoronowana statusem pierwszej w grupie C, powinna być bardzo trudnym przeciwnikiem dla naszych Bluesów.

Nasser Hoverini

Pasjonuje się piłką nożną, odkryłam padel w 2019 roku. Od tego czasu szalona miłość do tego sportu do tego stopnia, że ​​porzuciłam mój ulubiony sport.