Ach, lob, „co za kiepski strzał” słyszymy. Ten cios, który u niektórych zmienia mózg! Wydaje się, że jest prosty do wykonania, ale do perfekcji wymaga wielkiej finezji.

Lob przeciwko tenisistom, którzy trenują padel

Jest całkiem oczywiste, jak nieszczęśni tenisistki nie lubią lobowania. Ogólnie, tenisista zaczynający padel przeważnie trafi do siatki i woleja. Jednak gdy tylko zostanie lobbowany, nie będzie miał jeszcze wystarczającego zaplecza technicznego do wykonania bandejas gdzie viboras.

W związku z tym będzie często odbierał piłkę najlepiej jak potrafi, uderzając ją nierównowagą lub po prostu uderzając piłkę, ale przez większość czasu będzie ona rzucać. możliwości kontrataku dla drużyny przeciwnej.

Jeśli duże hity często szybko zrozumieją uderzenie, nadal pozostają zawstydzony, gdy został zmuszony do przepuszczenia piłki. Dlatego taktyka lobów często okazuje się bardzo dobrym rozwiązaniem przeciwko tym tenisistom, którzy lubią dobrą grę w siatkówkę, ale mogą czuć się znacznie mniej komfortowo przy zmianach tempa.

Lob w padel, ten delikatny cios

Jak powiedziano wcześniej, lob jest bardzo prostym ciosem do wykonania, ponieważ jest to tylko kwestia podniesienia piłki na określoną wysokość, łatwe nie? Kiedy przyjrzysz się bliżej i staniesz się w tym ekspertem, szybko rozumiemy, że to coś więcej niż tylko robienie wysokiej piłki.

Lob często pozwoli ci zmienić przejście od obrony do potencjalnego przyszłego ataku. Dlatego ważne jest, aby ten cios miał wystarczająco głęboko, aby uniknąć ataku. Jeśli jest za krótki, będzie to plik vibora długa, która wprawi obrońców w kłopoty, a nawet spowoduje zwycięstwo. Gracze będą więc mieli do wykonania ten ruch z finezją.

Należy wziąć pod uwagę dwa parametry:

  • wysokość : jest to możliwe wykonywać loby na różnych wysokościachniektóre mogą być bardzo wysokie i niezręczne (słynne światło świec na zewnątrz, kiedy jest słonecznie), oczywiście pod warunkiem, że dobrze kontrolujesz trajektorię. Niski, ale szybki lob będzie również bardzo interesujący, do odpychania przeciwników, którzy wbijają siatkę
  • głębia :  głębokość loba jest bardzo ważna, konieczne jest przynajmniej lobowanie za linią serwisową, najlepiej najbliżej tylnej szyby, aby uniknąć tłuczków i mieć piłki łatwe do rozegrania. Im wyższy poziom padel, im głębsze loby

Dostosowując wysokość loba we właściwym czasie i oczywiście dodając głębię, kryteria sukcesu są mocno spełnione, aby zawstydzić drużynę przeciwną. Istnieje kilka wariantów lobów, takich jak skrzyżowane, równoległe lub nawet w środku. Są częścią strategia przeszkadzania przeciwnikom.

Jak wszystkie strzały padelistnieją różne poziomy wiedzy i jak widzieliśmy, lob wymaga pewnego poziomu umiejętności, aby uzyskać dobry strzał. Jednak pozostaje groźną bronią dla początkujących tenisistów padeli jeden z najważniejszych ruchów do opanowania, aby przejść na wyższy poziom.

Alexandre Cifuentes

Alexandre Cifuentes studiuje ekonomię. Postanowił interweniować w sprawie padel i ogólnie na rynku sportowym. Pozwala nam to wiedzieć o padel w całości.