FFT ogłasza kolor dotyczący swojej polityki wokół padel : będzie to obraźliwe i na wszystkich frontach. Wraz z powołaniem Dyrektora Padel w osobie Arnaud Di Pasquale i ogłoszenie a padel w firmie Roland Garros widzimy jedną rzecz: le padel będzie jednym z priorytetów FFT.

W ostatnim konferencja prasowa pod przewodnictwem jej Prezydenta Gillesa Morrettona, Prezydenta Międzynarodowej Federacji Padel (FIP) był obecny.

Federacja wyznaczyła kilka osi i celów w celu rozwoju padel ale także mieć na czas punkty odniesienia, aby wskazać, czy plan został zrealizowany, czy nie.

FFT uzasadnia według 4 filarów: liczba klubów (lub autoryzowanych), liczba boisk, praktykujących i licencjobiorców.

Plan 4-letni

Przedstawiła 4-letni plan z ilościowymi celami do osiągnięcia. Niesiona przez falę padel i igrzysk olimpijskich 2024 możemy rozsądnie sądzić, że jesteśmy na samym początku wyjątkowej przygody.

Przykładowo planowane jest zwiększenie liczby klubów z 344 w 2020 r. Do 600 w 2024 r., Czy też zwiększenie liczby boisk z 777 w 2020 r. Do 1500 w 2024 r.

Jeśli chodzi o liczbę praktyków, celem jest zwiększenie liczby praktykujących ze 110 000 do 500 000. Tak samo w przypadku liczby licencjobiorców (na Ten'Up), których FFT chce czterokrotnie zwiększyć: z 25 000 obecnie do 100 000 w 2024 r.!

Cel 600 klubów w 2024 roku

W 2024 roku FFT dąży do podwojenia liczby klubów padel za 4 lata, a tym samym z 365 klubów w marcu 2021 r. do 600 klubów w 2024 r.

Ambicja podążająca za trajektorią i ewolucją liczby klubów padel we Francji od dwóch lat. W ciągu ostatniego roku sytuacja przyspieszyła. I rzeczywiście, nie byłoby zaskoczeniem osiągnięcie tego celu w 2023 r. Wrócimy do tego wkrótce.

500.000 4 praktykujących w ciągu XNUMX lat

Jak piękna jest ta figura! W Szwecji przekroczyliśmy już milion. Chcemy więc wierzyć, że trajektoria Francji będzie wykładnicza i że również osiągniemy milion.

Gdybyśmy jednak osiągnęli pół miliona, byłoby to już wielkie zwycięstwo dla padel Francuski. Na papierze próg 500.000 XNUMX zostanie osiągnięty, jeśli utrzymamy taką samą dynamikę jak dzisiaj.

Nowa polityka padel utworzona przez FFT i ta fala, która będzie coraz bardziej zyskiwać na znaczeniu w Europie, może nam pozwolić osiągnąć milion, jak myślisz?

W 2020/2021 na 110.000 szacowanych praktyków 83% to mężczyźni. Jeśli FFT zdoła odblokować licznik kobiet, moglibyśmy eksplodować liczbę praktykujących.

Świadomość 80%

Le padel nadal miałby wskaźnik rozpoznawalności poniżej 50% w 2021 r. Przeszliśmy jednak długą drogę! Pamiętaj, że w 2019 roku byliśmy na poziomie 19%. Kryzys zdrowotny umożliwił padel na podkreślenie, ponieważ był to sport, który nadal można było uprawiać na świeżym powietrzu we Francji i prawie w całej Europie.

Liczby, które nie są zatem tak negatywne. Celem FFT jest osiągnięcie 80% w 2024 r.

8 na 10 osób będzie znało domenę padel w 2024 r. Jeśli tak się stanie, z konieczności zdemokratyzuje ten sport w jak największym stopniu, czyniąc go bardziej widocznym niż obecnie.

world padel tour ziemia świata

Od 6 do 7 francuskich graczy w pierwszej setce świata

Wydaje nam się, że ta ambicja jest całkowicie osiągalna. Wierzymy jednak, biorąc pod uwagę historię i cechy naszych zawodniczek, że ten wynik można zrewidować, odróżniając ranking mężczyzn od rankingu kobiet.

Rzeczywiście, jeśli opieramy się na World Padel Tour, wiemy, że rywalizacja mężczyzn jest trudniejsza niż kobiet. Trudność dotarcia do pierwszej setki jest dla mężczyzn straszna. Prawie wszystkie mecze są trudne, a to z okresu przedpremierowego. Poza tym, bez punktu, przyjęcie do stołu WPT może być nawet trudne. To znaczy trudność.

Wśród pań coraz ważniejsza jest rywalizacja. Ale mamy graczy, którzy mogą szybko znaleźć się w pierwszej setce świata. Jak widać na międzynarodowych zawodach, nasze Francuzki są zawsze bardzo dobrze ustawione.

W ten sposób mogliśmy zobaczyć 2 cele:

  • Top 100 dla mężczyzn
  • Top 50 dla kobiet

drużyna francji padel 2016

20.000 XNUMX licencjobiorców padel w konkurencji

Ambicja 20.000 XNUMX licencjobiorców padel w 2024 roku może zostać znacznie przekroczony. Rzeczywiście, wraz z boomem padel oraz ambicję FFT do promowania padelwyobrażamy sobie, że przynajmniej ten cel zostanie osiągnięty.

Spośród całkowitej liczby licencjobiorców pytają nas konkurenci. Czy będą masowo pojawiać się na zawodach padel ? Czy wprowadzenie mieszanych turniejów i wydarzeń w tych „rekreacyjnych” formatach będzie miało korzystny wpływ na liczbę posiadaczy licencji?

ostrze wilson padel damski forhend do siatkówki

Pozostałe cele

Oprócz tych określonych ilościowo celów, FFT ogłosił cele w zakresie marketingu i komunikacji. Chce wspierać wszystkie kluby (prywatne lub publiczne) i być Federacją wszystkich klubów.

FFT planuje również ustanowienie Licencji Padel, dla lepszego śledzenia graczy padel konkurentów. Nie zapomina się o konkursie, chce bardziej przyciągnąć publiczność, ale także zabłysnąć na arenie międzynarodowej (zostać gospodarzem dużego turnieju).

Szkolenie nauczycieli padel nie zostaną odłożone. FFT zrozumiał, że rozwój będzie wymagał dobrego szkolenia zawodników.

Wnioski

Wydaje się, że FFT jest dziś otwarty na wprowadzenie głównego planu rozwoju padel jako sport sam w sobie. Wyznaczone cele są terminowe i pomogą powitać nowych graczy w klubach!

Alexis Dutour jest pasjonatem padel. Dzięki szkoleniu z komunikacji i marketingu oddaje swoje umiejętności w służbie padel aby zaoferować nam artykuły, które są zawsze bardzo interesujące.