Mieszkańcy Tuluzy zabłyśnie w ten weekend, z dala od swojego kraju i łagodnego upału południowej Francji, oferując sobie finał w ostatnim P2000 roku w dniu 4Padel ze Strasburga. Narzucili się przed kolejną niespodzianką turnieju, para Hugounenq/Cancel w dwóch setach, 7/5 6/3 w niecałe 1:30 meczu.

Exploit stworzyli już wczoraj, wygrywając z piątym rozstawionym, Le Panse/Moura (4/6, 6/2, 6/1) w XNUMX/XNUMX finału. Następnie w ćwierćfinale dominując w parze Authier/Vincent (TS2) w trzech setach (6/4, 3/6, 6/2).

Falstart w pierwszym secie

Para Theard/Pech przegapiła start w półfinale i już po 15 minutach gry prowadziła 4/1. Dla nich, wyjaśnienie jest jasne jak woda w skale "Przyjęliśmy złą taktykę, chcieliśmy grać zbyt szybko„. Podczas seta mogą liczyć na swojego trenera Jeana Dumartina, który uświadamia im popełniane błędy: „mówi nam różne rzeczy i sprawdza, czy nie postępujemy właściwie".

Dzięki tej zmianie taktycznej udaje im się całkowicie odwrócić ten trend. Oferują sobie m.in zmontowane, oferując sobie cztery mecze z rzędu, by w końcu odzyskać prowadzenie na poziomie 5/4.

Drugi set podobny do zakończenia pierwszego

Wreszcie zmiana taktyczna dotyczy Benoît Thearda i Thibauda Pecha. Ten ostatni dodaje także: „Trochę bardziej unikaliśmy Arthura, który zajmował dużo miejsca na środku za Ludo„. Tym razem to para z Toulouse prowadzi w tym spotkaniu 4:1 i jest coraz bliżej krok po kroku w stronę finału P2000 w Strasburgu.

Pod koniec spotkania sytuacja Benoîta i Thibauda nieco się pogorszyła, którzy mieli nieco większe trudności. Kilka skurczów po stronie Thibauda Pecha nieco spowalnia dobrą dynamikę pary. "Jeśli nie wygramy meczu do stanu 5:3, to myślę, że to już koniec", Przyznaje.

Wreszcie set zostaje dokończony, podobnie jak cały mecz, a Thibaud Pech i Benoît Theard zmierzają do finału.

STATYSTYKI THEARD PECH

Pierwszy finał dla pary z Toulouse, która będzie miała trudności z rozstawionym z numerem 1 Maigretem/Bergeronem. Mecz będzie można śledzić na żywo Padel Magiczny telewizor :