Usługa jest posunięciem zbyt często zaniedbywanym w treningu przez zawodników. Raczej myślimy o rozbić, Do bandeja lub lot, ale usługa może łatwo pozwolić Ci szybko podjąć przewaga.

Gdybyśmy mieli porównać usługę do padel w przypadku innych sportów rakietowych byłoby to z pewnością bliższe tenisowi stołowemu lub badmintonowi niż tenisowi lub squashowi. Czemu ?

Au tenis, serwis może zostać uderzony bardzo mocno, często celem jest zdobycie punktu. Na dynia, często jest to również cios zadany gwałtownie. Na tenis stołowy i badmintonprzeciwnie, będziemy szukać różnych efektów, głębokości i kątów, aby przeszkodzić przeciwnikowi. „Średni” serwis natychmiast ustawi przeciwników w pozycji do ataku.

Zasada

Mówiąc prościej, gra serwisowa w padel zawsze rozpocznie się po prawej stronie toru. Podający będzie musiał odbić piłkę za linią, a następnie uderzyć ją poniżej poziomu pasa, z co najmniej jedną stopą w kontakcie z podłożem. Ta usługa będzie musiała odbić się na kwadracie przeciwnika, po przekątnej, w kierunku okien. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat zasad obsługi na padel, nie wahaj się iść ICI.

Czym jest dobra obsługa?

Au padel mamy prawo do drugiego serwisu, jeśli pierwszy jest zły. Celem dla nas graczy będzie zawsze próba gry z pierwszym podaniem. Psychicznie przeciwnicy są bardziej zrelaksowani przy drugim serwu niż podczas pierwszego, nawet obaj grali z tą samą prędkością.

Wtedy ważne jest, aby się zmieniać. Bardzo dobry serwis na początku gry może stać się bardzo zły pod koniec gry, ponieważ twoi przeciwnicy to zrozumieją.

Różnią się tak, ale jak? Z efektami, szybkością, głębią, kierunkami i trajektoriami. Przykład: płaski serwis, powolny, z odbiciem blisko linii bazowej, blisko bocznego okna, po łuku, da mi wystarczająco dużo czasu na osiągnięcie mojej pozycji przy siatce i tym samym pokrycie długiej linii. Jeśli będziesz pracować i mieszać te 5 wariacji, stworzysz ogromny wachlarz możliwości.

Ważną rzeczą, jak podkreśliliśmy, nie będzie dążenie do zdobycia punktu jednym ciosem, ale utrudnienie przeciwnikom powrotu do służby, albo jeszcze lepiej, umożliwienie nam osiągnięcia naszej pozycji ataku. Internet.

Usługa Alix Collombon Alicante Open 2021

 

technicznie

Zacznijmy od stwierdzenia, że ​​to do Ciebie należy stworzenie własnego stylu. Może pochodzisz z innego sportu i to doświadczenie pozwala na sprawną obsługę. Dzisiaj chcemy tylko dać wam kilka ważnych kluczy, abyście nie wchodzili w defensywę zaraz po starciu.

Aby to rzucić

Zawsze ten sam rzut piłki pozwala na kilka sposobów odrzucenia serwów. Jasne jest, że jeśli rzucisz piłkę raz w górę i raz w dół, odbicie będzie inne. Nasza rada to po prostu upuścić piłkę z wysokości ramion. Upewnij się więc, że Twój serwis będzie zawsze w porządku, ponieważ po odbiciu wysokość piłki nie przekroczy pasa.

Przygotowanie

W zależności od Twojego przygotowania Twoja usługa będzie bardziej „bezpieczna” lub „agresywna”. Pala umieszczone poniżej poziomu pasa dla kontroli, powyżej poziomu pasa dla prędkości. Ważne jest, aby przygotować pala przed rozpoczęciem ruchu służby, aby ruch ten pozostał płynny.

Serwis Léa Godallier WPT 2021 Barcelona Master

Zabierać czas

To głupie, ale poświęć trochę czasu przed każdą usługą, aby powiedzieć partnerowi o poszukiwanym obszarze. Poświęć trochę czasu na koncentrację, oddychanie, ustawienie swojego kumpla, szukanie najlepszego odbicia, ponieważ przy tym strzale nie masz żadnych ograniczeń narzuconych przez przeciwników. To zależy od Ciebie.

Odbić się

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że jak tylko puścimy piłkę, ta spada, odbija się, unosi i znowu spada. Jeśli uderzymy piłkę w górę, będziemy mieli większą szybkość i agresywność w naszym serwisie (w większości robią to zawodowcy). A im wyżej uderzymy w piłkę, tym większy będziemy mieli kąt. Ale uważaj, ten krok jest zarezerwowany dla bardzo wtajemniczonych graczy, ponieważ nie jest łatwy.

Teraz, jeśli poczekamy, aż piłka opadnie, przejdziemy od agresji do kontroli. Rzeczywiście, jeśli uderzymy podczas downswingu, będziemy musieli umieścić pala pod piłką, a nasz serwis będzie raczej wolny, ale dobrze ustawiony. Możemy wtedy popracować nad głębokością, bliskością bocznego okna czy poszukiwaniem czasu na dotarcie do sieci.

Koniec gestu

To jest zakończenie naszej historii. Historia, która się nie kończy, pozostawia czytelnikowi posmak goryczy.
Nawet jeśli nie chcesz dosięgnąć siatki po serwisie, postaraj się poprowadzić piłkę w kierunku gry przynajmniej o jeden krok, czyli omijając linię serwisową. Ten koniec ruchu zawsze przyniesie większą precyzję, większy efekt, po prostu więcej zgryzu i elegancji do twojego strzału.

Bastien-Blanque-service

Nie przeskakuj zbyt szybko, próbując zbyt agresywnych zagrywek, które mogą spowodować, że zaczniesz zdobywać punkty z drugą piłką. Zrób to krok po kroku, rozumiejąc wszystkie kroki wymienione powyżej. Jak tylko stworzysz własne serwisy, spróbuj agresywności w bardzo konkretnych punktach, gdzie usterka nie jest w końcu tak poważna (30-0, 40-0, 40-15).

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowanie bardzo popularne wśród klubów i graczy padel. Publicysta i doradca, pomaga ci lepiej grać dzięki swoim licznym samouczkom padel.