Niedawno informowaliśmy Was o tym liczba panów biorących udział w zawodach de padel we Francji przekroczyła poprzeczkę 50.000. W sumie, biorąc pod uwagę kobiety i mężczyzn, w całej Francji wystartowało ponad 58.115 XNUMX zawodników.

Ale czy wiesz, że niektórzy z tych zawodników to gracze o podobnych rankingach? I że reprezentują znaczną część zawodników rywalizujących we Francji!

Kim jest zasymilowany gracz?

Gracz zasymilowany oficjalna klasyfikacja. Nie musi grać w turnieju, żeby zdobywać miejsca w rankingach. Na przykład hiszpańscy gracze na dobrym poziomie, którzy chcą zagrać w jednym lub kilku turniejach we Francji, takich jak Mena lub Zapata, mają dostęp do rankingu FFT. Federacja opiera się na w swoim rankingu FIP. Ogólnie rzecz biorąc, znajdują się one pomiędzy 5e i 100e Zamiast.

W przypadku byłych bardzo dobrych tenisistów system jest prawie taki sam. myślimy Emilie Loit, były tenisista, zasymilowany 100e Francuski.

Celem asymilacji jest nie zniekształcaj tabeli.

Coraz większy udział osób zasymilowanych

Liczba osób zasymilowanych we Francji bije wszelkie rekordy. W styczniu 2024 roku jest ich nie mniej niż 7213 konkurentów, którzy mieli prawo do asymilacji. Stale rosnąca liczba, z roku na rok.

KONKURENCYJNI ZESTAWIAJĄ SIĘ WE FRANCJI

W sierpniu 2022, udział osób zasymilowanych we Francji stanowił 6% konkurentów, mężczyźni i kobiety łącznie. W styczniu 2024 r. jesteśmy na 12%. Zatem ich udział podwoił się w ciągu niecałego półtora roku!

Trzeba powiedzieć, że z miesiąca na miesiąc liczba konkurentów drastycznie wzrasta, a do tego dochodzi obecność byłych tenisistów i"Hiszpański coraz ważniejsze. Przykład interklubów Nationale 1, które w ostatnim czasie budzą kontrowersje są dowodem na to, że coraz więcej zagranicznych graczy jest zainteresowanych rywalizacją we Francji!

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.