Monitoruj Deloitte, międzynarodowa firma doradztwa strategicznego oraz oprogramowanie Playtomik spojrzał na stan padel we Francji i jej siłach zbrojnych.

Jeśli niestety zauważymy, że Francja nie jest tak dobrze położona w porównaniu do swoich sąsiadów pod względem „popularności”, korzysta z bazy, która może napędzać ją jako wiodący naród.

Tenis: szansa na padel

Raport wskazuje, że zaawansowany rozwój tenisa we Francji sprzyja wzrostowi padel (w kraju jest około 31 000 kortów tenisowych).

W najbliższych latach spodziewamy się silnej substytucji kortów tenisowych przez: padel, co zwiększy zwrot z inwestycji dla właścicieli klubów.

Według raportu, od 181 r. we Francji liczba sądów wzrosła o 2019%, a według szacunków firmy do 2208 r. powinna mieć 2023 sądów.

We Francji jesteśmy dopiero na początkuzapytania rankingowe padel google

We Francji zainteresowanie padel pozostaje umiarkowany w porównaniu z innymi krajami w Europie i na świecie. Firma ekspercka porównała zainteresowanie słowem „padel” w różnych krajach na całym świecie i niespodzianka: Francja zajmuje dopiero 15. miejsce w 2021 roku!

W Europie Francja zajmuje 9. miejsce. Wyprzedzają go Hiszpania, Szwecja, Finlandia, Portugalia, Włochy, Dania, Norwegia i Holandia.

Spopularyzowanie tego sportu, tak jak w Hiszpanii, jest wyzwaniem narodów europejskich. Szwecja już go wygrała, w szczególności dzięki 83,5 mln euro inwestycji w ciągu ostatnich dwóch lat. Inni idą w ich ślady.

Z wydarzeniami takimi jak Human Padel Otwarte w Tuluzie, Paris Premier Padel Major, FIP GOLD Perpignan… i Francuskiej Federacji Tenisowej, która coraz więcej inwestuje w padel, nie ma wątpliwości, że popularność padel we Francji wkrótce odczuje niezły wzrost!

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.