Benjaminowi Tisonowi i Teo Zapacie udało się zdobyć zestaw od Juana Lebrona i Ale Galana, który był numerem 1 na świecie. Premier Padel Katar Major. Niestety dla wszystkich fanów, którzy wierzyli w ten wyczyn, brakuje im jednej rundy od tego, co byłoby niesamowitym występem.

Pour leur entrée en lice au Premier Padel Katar Major, możemy powiedzieć, że Juan Lebron i Ale Galan byli zbierane na zimno przez francusko-hiszpańską parę Tison/Zapata. Teo i Benjamin, nie będąc pod wrażeniem wyzwania, całkowicie wykorzystali swoją szansę i zostali nagrodzeni wygraniem pierwszego seta: 7/6. To już wyczyn dla tych dwóch graczy, którzy w światowym rankingu zajęli odpowiednio 67 i 68 miejsca.

Po równie wciągającym początku drugiego seta Lebron i Galan uwalniają konie, tworząc grę, która zaprowadziła ich na szczyt padel światowy. Najmniejszy błąd popełniony przez osoby postronne jest następnie opłacany gotówką, a gracze Mariano Amat łączą gry. Tison i Zapata walczą o dotrzymanie kroku mistrzom świata, którzy surfują w kierunku zwycięstwa: 6/7 6/2 6/2. Jutro zmierzą się z Danielem Windahlem i Cristianem Germanem Gutierrezem, którzy stworzyli małą niespodziankę, eliminując Edu Alonso i Jesusa Moyę: 6/4 6/3.

Dla Benjamina Tisona i Teo Zapaty to udany nowy turniej ze zwycięstwem wczoraj przeciwko niższej, ale niebezpiecznej parze, Mena/Goenaga, a dziś setem z numerem 1 na świecie. Oczywiście pierwszy dla francuskiego gracza.

Nie ma wątpliwości, że nagranie z tego meczu, które, pamiętajmy, było transmitowane na żywo w beIN Sports, pozwoli im zmierzyć całą pracę, jaka pozostała do wykonania, aby następnym razem spróbować jeszcze lepiej z takim zespołem. .

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !