Benjamin Tison i Teo Zapata przegrali w XNUMX/XNUMX finału World Padel Tour Vigo Open przeciwko Rubén Rivera i Denisowi Perino.

Obecna w Galicji publiczność spodziewała się starcia tych dwóch par z previas i nie zawiodła się na trwającym prawie 2:30 meczu, który zakończył się o północy.

Prowadził na początku gry jako podczas finału previas, Benjamin Tison i Teo Zapata zdołali wrócić do gry i wygrać pierwszego seta 6/4. Drugi akt również był uzależniony, ale tym razem wpadł w ręce przeciwników.

Ruben Rivera

Zajęło to trzeciego seta, aby zdecydować między dwoma zespołami. Rivera i Perino rozpoczęli lepszy start w decydującym biegu, z szybką przerwą, ale Teo i Ben wrócili, aby zdobyć bramkę, a następnie wyprzedzili na początku ostatniego sprintu.

Para francusko-hiszpańska zdołała nawet zdobyć trzy punkty meczowe za serw przeciwnika przy 6/5, wszystkie uratowane przez parę hiszpańsko-argentyńską. Na tym poziomie stracone okazje nie wybaczają, ponieważ za plecami Perino i Rivery odzyskali pewność siebie i wygrali decydujący tie-break siedem punktów do dwóch. Wynik końcowy: 4/6 6/4 7/6 dla 63. i 115. graczy na tabeli. W najbliższy czwartek zmierzą się z Pablo Limą i Maxi Sanchezem, którzy wydostali się z pułapki Nieto/Yanguasa: 1/6 6/3 6/4.

To oczywiście cios dla Tisona i Zapaty, którzy byli bliżej niż kiedykolwiek osiągnięcia swojej pierwszej rundy XNUMX na Open du World Padel Tour. Pomimo rozczarowania, które nieuchronnie będzie towarzyszyło obu panom, mogą być dumni ze swojego startu w sezonie, naznaczonego dwoma głównymi remisami z trzech możliwych!

Teraz ostatnie tricolorowe nadzieje spoczywają na Léi Godallier. Zawodniczka z Tahiti i jej partnerka Teresa Navarro zmierzą się z Martą Marrero i Lucią Sainz w drugiej rotacji o godzinie 09:00 na torze 2. Mecz niestety nie będzie transmitowany, ale będzie można śledzić rozwój wyniku za pośrednictwem ten WPT Marcador.

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !