W Padel znajdziemy wszystkich rodzajów graczy: gigantycznych rozbójników, dzieci biegające wszędzie. Dzisiaj skupiamy się na najmłodszych.

W poprzednim artykule widzieliśmy to średnia wysokość 50 najlepszych graczy WPT wynosi 1m79. Rozmiar, który odpowiada średniej wielkości mężczyzny we Francji i który wskazuje, że w padel mogą grać ludzie dowolnej wielkości.

W World Padel Tour są gracze, którzy to robią około jednego metra siedemdziesiąt lub mniej. Ci gracze po prawej, szczególnie bardzo wygodni w obronie niskich piłek, są zazwyczaj metronomami. Możemy zacytować Alvaro Cepero, Federico Chingotto, Maxi Grabiel itp.

Ale najmniejszy zawodnik, który wystąpił na World Padel Tour, nie jest zbyt dobrze znany francuskiej publiczności, to Argentyńczyk Luciano Soliverez: 1m59! Ten gracz, który był związany z Agustin Tapią, grał tylko 17 gier na WPT, ale dość dobrze spisał się z 11 zwycięstwami, prawie Sprawność 65%. Dowód, że możemy być mali i radzić sobie bardzo dobrze na padelu.

Luciano Soliverez (1m59), obok Beli (1m79). Zdjęcie: Twitter Fernando Belasteguin

Tapia / Soliverez przeszedł do finału Fabrice Pastor Cup 2017, dominując w szczególności parę Campagnolo / Di Nenno. Oni mieli skłonny w finale przeciwko parze tego samego stylu : świetny gracz po lewej i bardzo solidny mały prawy zawodnik, Federico Chingotto i Juan Tello. Dla tych, którzy nigdy nie widzieli Luciano Solivereza, oto mały fragment finału.

Kredyt wideo: Facebook Fabrice Pastor Cup

We Francji również małe dzieci mają się dobrze. Możemy wymienić Kevina Fouquet lub Nicolasa Trancarta, Mai Vo wśród kobiet (który gra również po lewej stronie!), Wśród graczy, którzy w pełni wykorzystują bliskość ziemi!

Xan jest fanem padla. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku graczy Padel, znajduje nietypowe posty lub zajmuje się bieżącymi tematami. Daje także kilka wskazówek, jak rozwinąć sylwetkę padla. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku!