las koce w klubach Padel to legion przez kilka lat; szczególnie na terenach deszczowych i / lub wietrznych, ale nie tylko.

Powiemy Ci, dlaczego pokrycie terenu może być interesujące, jakie są zalety, wady i możliwości tego typu konstrukcji.

Będziemy bazować na doświadczeniu Klub Mas Perpignan ze strukturą LAURALU, Francuska firma specjalizująca się w pokryciach kortów do padla.

Zakryj swoje korty do padla

Do gry przez cały rok

To jest argument, który trafia w sedno klubów i graczy w padla. Covering to gwarancja możliwości gry przez cały rok.

Ale zobaczysz, że jest kilka osłon i że niektóre mogą być mniej interesujące niż konstrukcje całkowicie zewnętrzne.

Szczególnie interesujące są okładki oferowane przez Lauralu w Club du Mas de Perpignan, które oferują zalety konstrukcji półwnętrznych z możliwością całkowitego zamknięcia przestrzeni.

Szczególnie atrakcyjne rozwiązanie, ponieważ pokrowiec dostosowuje się do życzeń graczy, ale także i przede wszystkim do pogody.

Rozwiązanie łączące na zewnątrz i wewnątrz

Druga zaleta: możliwość przekształcenia przez klub swojej struktury pół-wewnętrznej w wewnętrzną i odwrotnie. Nie marzysz: to rozwiązanie jest nie tylko możliwe, ale także oferowane w standardzie przez budowniczych Padel Club du Mas w Perpignan.

Pod koniec sierpnia, w przypadku wiatru lub deszczu, nie ma problemu: gracze będą mieli wyjątkowe udogodnienia, aby móc spokojnie grać podczas pierwszego dużego francuskiego wydarzenia w 2020 roku z P2000, na którym obecni będą najlepsi francuscy gracze.

Konstrukcja częściowo wewnętrzna: dobry pomysł?

Ciekawie może być postawienie na konstrukcję półwnętrzną, a mianowicie, że podłoże jest pokryte rozciągniętym płótnem lub drewnianą lub metalową konstrukcją.

Oczywiste jest, że takie rozwiązanie może dać graczom możliwość zabawy na świeżym powietrzu, przy jednoczesnym zachowaniu dobrego samopoczucia na sucho.

Ogromnym problemem, który można napotkać w przypadku uprawomocnienia się do budowy pół-halowego kortu do padla, są i tak obawy dotyczące widoczności i deszczu.

Skomplikowana widoczność

Uważaj, aby wybrać lokalizację i kierunek kortu do padla przed przystąpieniem do budowy konstrukcji semi-halowej, ponieważ konsekwencje mogą być straszne: problemy z ciemnością i duży brak widoczności na korcie do padla.

Najczęściej zawodnicy nie chcą grać na tych kortach po pewnym czasie lub gdy jest dużo światła, ponieważ może to spowodować duży problem z widocznością dla zawodników.

Rozwiązaniem, gdy mamy do czynienia z tym problemem, jest oczywiście jak najszybsze zainstalowanie systemów rozciągniętych płócien, aby słońce nie przeszkadzało zbytnio, gdy bela jest wysoka.

Dlatego przed ustawieniem konstrukcji półwnętrznych należy zawsze zadawać jak najwięcej pytań, ponieważ budowa konstrukcji półwnętrznych może przerodzić się w prawdziwy ból głowy.

Deszcz nie zatrzymuje się na konstrukcji częściowo zamkniętej

Jeśli konstrukcja pół-wewnętrzna jest źle przemyślana na górze rzeki, to pomimo konstrukcji wewnętrznej będzie padał deszcz. Dzieje się tak, ponieważ deszcz nie pada prosto. Zdarza się, że jest wiatr i dlatego, logicznie rzecz biorąc, deszcz może zaprosić się na część ziemi.

Jeśli chodzi o problemy z widocznością, rozwiązaniem jest jak najszybsze zamontowanie „wiatrówki”, czyli zazwyczaj naciągniętego płótna, aby zatrzymać deszcz, który nie spada pionowo.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.

Tagi