Arturo Coello Manso jest zawodowym graczem padel. Urodzony 8 marca 2002 roku w Valladolid w Hiszpanii, leworęczny jest wyraźnie częścią zapiekanki padel Świat.

Mówiliśmy już o nim, kiedy zaczynał, jako nowe młode cudowne dziecko padel światowy. I rzeczywiście, młody Hiszpan przeszedł długą drogę, odkąd zajmuje czwarte miejsce w tabeli World Padel Tour, i pierwszy do wyścigu!

Siatkówka bekhendowa arturo Coello WPT Head Gamma Pro 2021

Wróćmy do zjawiska Coello

Arturo Coello ujawnił się szerszej publiczności w 2020 roku, kiedy zaczął grać z Ivanem Ramirezem Del Campo. Para, która zaczynała w previas, zanim stopniowo zadomowiła się w głównych tabelach World Padel Tour.

Fizyczny gracz, Coello wykorzystuje w szczególności swój duży rozmiar (1m90), aby wydobyć superpotężne uderzenia, zwłaszcza przy uderzeniu. Bardzo agresywny, najwyraźniej ma grę bardziej skoncentrowaną na ataku niż na obronie.

Kultowi partnerzy u jego boku

Wśród kolegów z drużyny Arturo Coello możemy zauważyć Miguel Lamperti, z którym współpracował w 2021 roku. Razem uczestniczyli w WPT Adeslas Madrid Open, The FIP Gold Sztokholm które również wygrali.

Rozstali się jednak w lipcu 2021 roku.

Lamperti Madryt Otwarte 2021 Padel trener Coello

Po krótkiej grze z Javim Ruizem, a następnie Alexem Arroyo, Arturo Coello postanowił kontynuować współpracę z największą legendą naszego sportu: Fernando Belasteguinem.

Od końca 2021 do 2022 roku utalentowany Hiszpan i doświadczony Argentyńczyk tworzyli zatem jedną z najbardziej harmonijnych par na torze. To obok BelaArturo wygrał pierwszy Open w swojej karierze na World Padel Tour.

Belasteguin Coello Victory Vamos Marbella

Razem obaj mężczyźni po raz pierwszy zdobyli drugi tytuł w Mistrzowie WPT Madryt, potem trzecia podczas pierwszej edycji Premier Padel Meksyk major. Pod koniec sezonu hiszpańsko-argentyńska para ogłosiła separację.

Dlatego Arturo Coello połączył siły w grudniu 2022 roku z innym Argentyńczykiem, Agustinem Tapią, z którym obecnie dominuje padel Świat.

Para rzeczywiście miała dobry start, ponieważ ledwo kojarzeni, Coello i Tapia zdobyli swój pierwszy tytuł na WPT Abu Dhabi Masters przeciwko światowym numerom Lebrónowi i Galánowi.

Coello-Tapia-Abu-Dhabi-2023-taśma-główna

Następnie obaj młodzieńcy idealnie poszli w ich ślady, zdobywając cztery dodatkowe tytuły na WPT i 22 mecze bez porażki. Teraz pojawia się pytanie: kto będzie w stanie powstrzymać ten nieodparty duet?

Coello Tapia – Otwarte w Granadzie

Coello, twarz marki Head

Od swojego debiutu na profesjonalnym poziomie Arturo Coello jest wspierany przez markę Head.

Teraz headliner austriackiej marki, pochodzący z Valladolid jest właścicielem padel stworzony specjalnie dla niego: superpotężny Head DeltaPro.

Ma kształt rombu, z dominującą czernią na powierzchni i logo marki Head Łatwo widoczna dzięki fluorescencyjnemu pomarańczowemu kolorowi, ta rakieta jest jak Coello: doskonale łączy w sobie agresywność i kontrolę.

Arturo Coello rozbija pala Head Delta Pro 2022 Rolanda Garrosa
Eleonora Coulibaly

Co za przyjemność być dziennikarzem w środku padel, atrakcyjny rozwijający się sport. Mam nadzieję, że spodobają Ci się oferowane treści. Do zobaczenia wkrótce być może na stoku!