Opublikowany w śledzić tło, skupimy się na obrona. Bez mówienia technicznego zbliżymy się do wyjazdy które są, być może, specyficzne dla padel.

Jeśli weźmiemy za przykład naszego kuzyna tenis, podczas ruchu zawodnicy poruszają się równolegle do linii bazowej, zanim przejdą do przodu, aby zająć trochę czasu na piłce.
Au padel, ta technika oczywiście działa, ale nie można jej używać do wszystkich ujęć. Po pierwsze dlatego, że mamy piłki do wynegocjowania wychodząc przez okno, a potem dlatego, że nie możemy atakować z tyłu linii, ponieważ to nasi przeciwnicy atakują blisko siatki. Gdyby czwórka graczy była z tyłu, moglibyśmy oczywiście atakować z tego obszaru. To jest różnica między tenisem a padel.

Istnieje zatem sposób poruszania się, najwyraźniej specyficzny dla padel, który polega na poruszaniu się w dolnej części toru ruchem piłokształtnym lub zęba rekina. Najpierw cofasz się, w tym samym kierunku co piłka, a następnie wracasz do przodu, aby uderzyć.

Co robi ten ruch?

Przede wszystkim pozwala na dłuższe utrzymanie piłki na boisku, co usprawnia podejmowanie decyzji o strzałach, a przede wszystkim komplikuje atak zawodników przy siatce, którzy chcą jak najszybciej zakończyć punkt.
Wtedy ten ruch pozwoli ci być dobrze ustawionym w stosunku do piłki, ponieważ będziesz towarzyszył jej do tyłu, tańcząc swoim ciałem, kołysząc się na jednej nodze, potem na drugiej, aby idealnie przenieść ciężar ciała.
Wreszcie przyzwyczajenie się do poruszania się w ten sposób pozwala zrozumieć, jak grać w wyjścia z okien. Towarzyszysz piłce do tyłu, a po odbiciu na szybie zmieniasz kierunek, aby iść do przodu, uderzać i dlaczego nie wywierać presji na przeciwnikach.

Dobre poruszanie się na dole toru pozwala zrozumieć i zaakceptować obronę. Podstawowe i bezpośrednie trafienia, wyjścia przez okna, boczne okna, podwójne okna, będziesz w stanie obronić większość piłek przeciwników, utrudnić ich woleje, a wszystko to w spokoju, aby w końcu towarzyszyć piłce do przodu w pożądanym kierunku i być może wywierać presję i spychać tych przeciwników, aby zdobyli siatkę. Chodźmy! 

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie (Hiszpania). Publicysta i doradca, pomaga ci grać lepiej poprzez swoje samouczki i artykuły taktyczne/techniczne padel.