Tytuł podczas pierwszej edycji konkursu zdobyli Romain Sichez i Bilal Duprat P1000 od Lesigny, pierwszy P1000 z Seine-et-Marne, po raz kolejny przeciwstawiając się przewidywaniom.

W meczu z rozstawionymi z numerem 8 Auvergne Alexandre Dizy i Thomasem Reyem mieszkańcy Ile-de-France nie byli faworytami. I nie bez powodu Alexandre i Thomas przetrwali najbardziej budzącą strach część tabeli i wyeliminowali rozstawionego z numerem 1, Simona Wagnera i Jérémy’ego Garcię, w półfinale w dwóch setach (7/6 6/1).

Większość fanów spodziewała się szybko rozstrzygniętego finału na korzyść Rey/Dizy. Pierwszy set, wygrany 6:1 w nieco ponad 15 minut, zdawał się potwierdzać tę tendencję.

publiczny bil sichez P1000 lesigny

Bilal Duprat jednak wybrał ten moment, aby wkroczyć na wyższy poziom i zaoferować drugą połowę meczu na wysokim poziomie. Wierny sobie od początku turnieju, wyróżnia się w tym, co potrafi najlepiej: utrzymywaniu piłki w grze, dzięki czemu doskonale opanował ukośne wymiany z Thomasem Reyem. Co więcej, Alexandre Dizy zaczął wykazywać oznaki zmęczenia, a Romain Sichez uderzał piłkę z precyzją i siłą. Obrona Rey/Dizy staje się coraz bardziej niebezpieczna.

Ostateczne zwycięstwo paryskiej pary: 1/6, 6/4, 6/2. Zwycięstwo to nie tylko oznacza pierwsze poświęcenie w P1000 dla Sicheza / Duprata, ale jest tym bardziej wyjątkowe, że jest to 15. para w turnieju, która wygrywa w P1000, co może być świetnym pierwszym wydarzeniem na taką skalę.