Padel Magazine - Drugi turniej trasy Padel Infinity zakończył się w ten weekend wspaniałą atmosferą i bardzo dobrym odbiorem.

Pary 32 przyszły grać w trzech różnych kategoriach: mężczyzna inicjacja-średnio zaawansowany, mieszany inicjacja-średniozaawansowany i zaawansowany mężczyzna. Dzięki zagwarantowaniu czterech gier dla każdej kategorii i możliwości zarejestrowania się w dwóch kategoriach do wyboru, sukces gwarantowany był niezależnie od końcowego wyniku.

C`est un constat que le padel ne cesse de se développer en France et le niveau de jeu n`a pas fait exception. Tout au court du week-end les personnes présentes ont pu regarder des matchs vraiment intéressants et des échanges et gestes techniques qu’on ne croyait réserver qu’aux espagnols. Une mention spéciale à la finale avancée avec deux bonnes paires et le titre remporté par les ex numéro 1 français Andre Gaubert et françois San Miguel de Carcassonne contre Alex Pageaux et Loïc Ducourau de Bordeaux.

Mecz z wieloma emocjami i zmianami od pierwszego seta, w którym Bordeaux doprowadziło do wyniku 5-3, ale ostatecznie Carcassonnais ostatecznie wygra 7-5. W drugim secie sytuacja zmienia się i ustępuje miejscowym, którzy wygrywają bez ustępstw. W super-tie-break z dużym napięciem, doświadczenie będzie odgrywać podstawową rolę. Carcassonnais narzucają się w ostatecznym wyniku: 7-5 2-6 10-8.

W innych równie interesujących i urzekających finałach Bertrand i Luis de Toulouse zwyciężyli 6-2 7-5 przeciwko Alexandre i Jérôme Leboeuf z Poitiers w kategorii Średniozaawansowany. Bracia Leboeuf jednak rządzą terrorem ze względu na Sporting. Spadli na silniejszych.

Le match à ne pas rater était certainement celui de Laurent Barthe et Ricardo de Alza contre Kévin et Paul en catégorie Initiation. Laurent Barthe surnommé « el mago » réussit quelques exploits avec des coûps et des gestes terriblement efficaces à défaut d’être très académiques et s’imposent donc au Super Tie-Break (5-7 6-4 12/10).

Arnaud i Peggy z Bordeaux również wygrywają Super tie-break (6-3 2-6 10 / 5) przeciwko Sandrine i Joris de Toulouse.

W końcu wszyscy są bardzo zadowoleni i chętni do wzięcia udziału w kolejnym etapie trasy Padel Infinity w Saint Cyprien 4-5 April. Jeśli chcesz przyjść do gry, odkryj padel i spędź miły weekend, zarejestruj się na stronie http://padelinfinity.com/

Axel Sabalete - Padel Magazine

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.