Padel Magazyn - Drugi turniej Infinity Tour Padel właśnie zakończył się w ten weekend wspaniałą atmosferą i bardzo ciepłym przyjęciem.

Pary 32 przyszły grać w trzech różnych kategoriach: mężczyzna inicjacja-średnio zaawansowany, mieszany inicjacja-średniozaawansowany i zaawansowany mężczyzna. Dzięki zagwarantowaniu czterech gier dla każdej kategorii i możliwości zarejestrowania się w dwóch kategoriach do wyboru, sukces gwarantowany był niezależnie od końcowego wyniku.

Faktem jest, że padel nadal rozwija się we Francji, a poziom gry nie był wyjątkiem. Przez cały weekend obecni mogli oglądać naprawdę interesujące mecze, wymianę techniczną i gesty, które uważano za zarezerwowane tylko dla Hiszpanów. Specjalne wyróżnienie w zaawansowanym finale z dwiema dobrymi parami i tytułem zdobytym przez byłego francuskiego numeru 1 Andre Gauberta i Francoisa San Miguela z Carcassonne przeciwko Alexowi Pageaux i Loïcowi Ducourau z Bordeaux.

Mecz z wieloma emocjami i zmianami od pierwszego seta, w którym Bordeaux doprowadziło do wyniku 5-3, ale ostatecznie Carcassonnais ostatecznie wygra 7-5. W drugim secie sytuacja zmienia się i ustępuje miejscowym, którzy wygrywają bez ustępstw. W super-tie-break z dużym napięciem, doświadczenie będzie odgrywać podstawową rolę. Carcassonnais narzucają się w ostatecznym wyniku: 7-5 2-6 10-8.

W innych równie interesujących i urzekających finałach Bertrand i Luis de Toulouse zwyciężyli 6-2 7-5 przeciwko Alexandre i Jérôme Leboeuf z Poitiers w kategorii Średniozaawansowany. Bracia Leboeuf jednak rządzą terrorem ze względu na Sporting. Spadli na silniejszych.

Mecz, którego nie można przegapić, to z pewnością Laurent Barthe i Ricardo de Alza przeciwko Kévinowi i Paulowi w kategorii Initiation. Laurent Barthe, nazywany „el mago”, odnosi sukcesy w niektórych wyczynach, których koszty i gesty są niezwykle skuteczne, jeśli nie bardzo akademickie, a zatem nakładają się na Super Tie-Break (5-7 6-4 12 / 10).

Arnaud i Peggy z Bordeaux również wygrywają Super tie-break (6-3 2-6 10 / 5) przeciwko Sandrine i Joris de Toulouse.

W końcu wszyscy są bardzo zadowoleni i chętni do wzięcia udziału w kolejnym etapie trasy Padel Infinity w Saint Cyprien 4-5 April. Jeśli chcesz przyjść do gry, odkryj padel i spędź miły weekend, zarejestruj się na stronie http://padelinfinity.com/

Axel Sabalete - Padel Magazyn

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.