Le lob : the strzał z obrony że dobrze opanować. joueurs Thu gospodarz le lob są często pacjenci w obronie. Więc wyobraź sobie, jeśli możesz lob en wyjście z okna !

Podniesienie piłki w niebo jest dane każdemu. Podnoszenie go w krytym klubie i zapobieganie uderzeniu piłki w sufit jest już trochę bardziej ryzykowne. Kontrolowanie wysokości i głębokości loba jest jeszcze bardziej technicznym krokiem, ale robienie tego wszystkiego wychodząc z okna...

Granie lobem w wyjściach okiennych może na pierwszy rzut oka wydawać się bardzo trudne, ale szybko zorientujesz się, że nie jest to aż tak skomplikowane, jeśli wszystko zostanie zrobione dobrze wcześniej.

Najczęstsze błędy

Kiedy zaczynamy grać padel, oddać piłki, dobrze się bawić i pozwolić piłce przejść przez tylną szybę, automatycznie i bez stresu, jeśli nie wzięliśmy lekcji, nabywamy złe nawyki i to jest normalne. 

Najczęściej zdarza się, że przyjmujesz taką pozycję, myśląc, że piłka dotrze w określone miejsce. Wiemy, że piłka odbije się od szyby, więc idziemy do przodu czekając zazwyczaj przed linią. I co się dzieje? Bardzo często musimy uderzać piłkę za siebie. Granie lobem jest skomplikowane…

Drugim błędem byłoby granie tylko nadgarstkiem, trochę jak gracz w squasha. W tym sporcie lob nie istnieje, więc strzał nadgarstkiem = piłka wychodząca prosto. Granie lobem jest skomplikowane…

Kolejnym błędem byłoby przygotowanie naszego paluszka powyżej pasa. Wyjście z wysokiego okna jest w porządku, ale gdy tylko piłka pozostaje blisko ziemi lub chcesz dać sobie czas na zmuszenie przeciwników do działania, jest to trudne. Granie lobem jest skomplikowane…

Więc co powinniśmy zrobić?

Zarówno forhend, jak i bekhend, trzeba najpierw zrozumieć, że wyjściom przez okna na ogół towarzyszy tył, gdy piłka leci w stronę szyby, a następnie do przodu po jej odbiciu (z czasem i doświadczeniem ten ruch jest mniej wyraźny). Gdy już opanujesz ten ruch, zobaczysz, że będziesz uderzał piłką skierowaną w stronę toru, co pozytywnie wpłynie na mistrzostwo, kontrolę nad strzałami i precyzję w grze w obronie.

Następnym krokiem będzie próba lobu, gdy piłka będzie łatwa do zagrania. Odbicie na wysokość pasa, centralna piłka, która wraca do Twojej strefy komfortu lub piłka o wolnej prędkości będą idealne do zorganizowania tej nowej taktyki.

Na koniec, gdy tylko znajdziesz się w niewygodnej pozycji, daleko od swojej strefy komfortu lub gdy piłki lecą zbyt szybko, wypróbuj wysoki lob, który pozwoli Ci zmienić pozycję.

A co mogę spróbować z tymi lobami?

Powiedz sobie, że grasz padel jest wykonywane łącznie z lobami. Niektórzy Hiszpanie mówią: „the padel , to lobbing”. Twoim zadaniem jest więc znalezienie skrzyżowanych stref wzdłuż linii, bardzo wysokich piłek, niższych piłek, napiętych lobów, głębokich lobów, lobów, które zmuszają przeciwników do wykonania bandejasw skrócie jest ich dziesiątki, więc bądźcie kreatywni!

Lob wychodzący z okna może być przerażający, ponieważ brak kontroli może zostać ukarany. Jeśli jednak ustawisz się prawidłowo i będziesz próbował uderzać tylko piłkami, które są łatwe do pokonania, stopniowo zyskasz pewność siebie. A co najbardziej niepokoi przeciwników? Gracze, którzy opanowują swoje strzały. Iść!

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie (Hiszpania). Publicysta i doradca, pomaga ci grać lepiej poprzez swoje samouczki i artykuły taktyczne/techniczne padel.