Zajmijmy się motyw co może ci niewiele powiedzieć : rytm w którą każdy może grać, co sprawia, że ​​czujesz wygodny na torze padel lub wręcz przeciwnie, że my zostaje wyprzedzony.

Czy kiedykolwiek byłeś całkowicie przytłoczony w meczu? Z przeciwnikami, którzy są na wyższym poziomie niż ty, ale gdzie nadal zdobywasz punkty za pomocą szybkości? A rezultat jest taki, że w końcu to ty ponosisz winę...

Wszyscy mamy swój rytm zabawy

Przede wszystkim musimy zrozumieć, że wszyscy mamy swój rytm gry, rytm i szybkość, z którą czujemy się komfortowo, popełniając bardzo mało błędów. Moglibyśmy nazwać ten rytm „prędkość przelotowa” jak liniowiec oceaniczny, który porusza się powoli, ale pokonuje duże odległości.
Wyobraź sobie, że jesteś na tropie padel w obliczu dziecka lub osoby, która byłaby początkująca. Jeśli masz trochę doświadczenia, będziesz czuł się komfortowo stawiając im czoła i łatwo odbij piłkę, aby zakończyć punkt po faulu z ich strony. To dlatego, że twoja prędkość przelotowa jest wyższa niż ich.

Możemy też sobie wyobrazić, żebyś lepiej zrozumiał tę ideę rytmu, formułę 1. Wsiadasz i robisz okrążenie. Kierownicę zostawiasz doświadczonemu pilotowi, a on osiąga to samo okrążenie, o 20 sekund mniej, ale nadal tym samym pojazdem. Nie oznacza to, że jedziesz źle, ale że masz wolniejsze tempo niż doświadczonego kierowcy. Nie przeszkadza to w zabawie na torze.

Wreszcie ostatni przykład padel byłaby na profesjonalnym poziomie. Wszyscy gracze grają bardzo dobrze, mają niesamowitą technikę, od wstępnych kwalifikacji po losowanie, ale dlaczego najlepsi są z przodu? Ponieważ mają wyższą prędkość przelotową, więc czują się bardziej komfortowo niż inni, którzy jeszcze tej prędkości nie osiągnęli i dla niektórych nigdy jej nie osiągną.

Kula wzroku Belastegina

Nadążaj

Tak więc, mając nadzieję, że zrozumiałeś ideę rytmu, możesz teraz zastosować swój własny podczas meczu. Jeśli stwierdzisz, że twoje prędkość przelotowa jest wyższy niż Twoich przeciwników, postaraj się go utrzymać, a wygrasz mecz bez większych trudności.
Jeśli wręcz przeciwnie, zdasz sobie sprawę, że twoja prędkość przelotowa jest mniejsza niż twoich przeciwników, będziesz musiał spróbować zmusić przeciwników do wolniejszej gry, abyś mógł walczyć. I tu właśnie pojawia się taktyka.

W końcu, a musiało ci się to przydarzyć wcześniej, jeśli wpadniesz w wolniejszy rytm przeciwników, „zasniesz” i na pewno przegrasz mecz myśląc sobie „ale dlaczego przegraliśmy ten mecz, skoro byliśmy od nich silniejsi ?

Tak się dzieje, jeśli podczas meczu nie grasz we własnym tempie padel. Albo przesadzamy z małą szansą na utrzymanie tempa przez długi czas, albo zostajemy wciągnięci w wolniejsze tempo, co może powodować nam problemy. 

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie (Hiszpania). Publicysta i doradca, pomaga ci grać lepiej poprzez swoje samouczki i artykuły taktyczne/techniczne padel.