Wejdź na ścieżkę padel, To proste. Wykonywanie pierwszych naciśnięć klawiszy jest również łatwe. Ale czy znasz swoje prędkość przelotowa ?

Ale o czym chcą rozmawiać? Jaka jest prędkość przelotowa?

Kiedy zaczynamy ten wspaniały sport padel, nie próbujemy przesadnie taktyki, ale po prostu umieszczamy piłkę na boisku. Potem przychodzi chęć uzyskania aktualnych informacji na temat naszych przeciwników. Więc co robimy ? Przyspieszamy tempo piłki, aby rzucić wyzwanie naszym rywalom.

Problem w tym, że przed nami jest dwóch graczy, którzy chcą tego samego, co ty; zdobyć punkt. Tak zaczyna się bitwa.

Oto nasze małe wskazówki, jak opanować tę grę w szachy i jest ona ważna na wszystkich poziomach gry.

  • Przede wszystkim pamiętaj, że kiedy zawodnik gra szybką piłką, którą trudno ci bronić, musisz spróbować raczej prostego, powolnego uderzenia w kierunku obszaru bez trudności, takich jak środek, a nawet lob.
  • Następnie, gdy masz do zagrania prostą piłkę, pamiętaj, że w tym momencie możesz próbować wykonać coś w rodzaju szybkiej lub dobrze umieszczonej piłki, co może przysporzyć przeciwnikom trudności.
  • Wreszcie, poznaj swoją prędkość przelotową.

Prędkość przelotowa

Możemy zdefiniować tę prędkość przelotową jako „0 usterek”. Możemy nad tym popracować na treningu, ale także w 1 vs 1. Celem jest wiesz, jak szybko musisz grać, aby nigdy nie popełnić błędu. W pewnym sensie stajesz się metronomem. Dla początkujących to tempo będzie siłą rzeczy wolne i oczywiście znacznie szybsze dla graczy na wysokim poziomie.

Dlatego tak ważne jest poznanie się nawzajem, aby być „zrelaksowanym” na torze. Kiedy nie możesz popełnić bezpośrednich błędów przy tej prędkości przelotowej, nadszedł czas, aby pracować w nieco szybszym tempie. Zrozumiesz kilka błędów, ale w niedługim czasie one znikną. Ostrzeżenie: jeśli z 20 z 20 piłek na korcie przejdziesz do 10/20, twoje tempo jest zbyt szybkie. Raczej wzrost tempa wynosi od 20/20 do 18/20. Krok po kroku iz cierpliwością.

A więc w grze?

W warunkach gry wiesz, jak szybko musisz grać, aby czuć się komfortowo. Jeśli „przesadzisz”, że przekroczysz tę stawkę, wiesz, że usterka nie będzie długa. Tak więc jeden ruch zagrał szybciej, tak, ale kilka ruchów pod rząd nie.

Z drugiej strony twoi przeciwnicy mogą nie mieć takiej samej prędkości przelotowej jak ty. Mogą mieć wolniejszy, darem niebios, ponieważ bez zmuszania cię do tego narazisz ich na kłopoty. Ale także mogą mieć prędkość przelotowa szybsza niż twoja i to ty będziesz miał kłopoty. Więc co robić?

PADEL - ALEJANDRA SALAZAR - ESTRELLA DAMM OPEN - 280321

Baw się swoimi mocnymi stronami. Nie wchodź w tę piekielną pętlę chęci zakończenia zbyt szybko, w przeciwnym razie mecz się wymknie. Poświęć trochę czasu, aby spróbować zmniejszyć prędkość każdej piłki, aby przenieść ją do „twojego ogrodu” z twoją prędkością. Niełatwe do osiągnięcia, ale może zadziałać i doprowadzić do popełnienia niewymuszonych błędów. Bądź cierpliwy i czekaj na odpowiedni moment, aby rzucić im wyzwanie swoimi ulubionymi ujęciami.

Nie jest to łatwe, ale możliwość rzucenia wyzwania szybszym graczom niż twój jest bardzo satysfakcjonująca. I zwycięstwo, nawet o tym nie mówmy ...

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowanie bardzo popularne wśród klubów i graczy padel. Publicysta i doradca, pomaga ci lepiej grać dzięki swoim licznym samouczkom padel.