Nauczyć się ustawić tempo do piłki od linii bazowej jest zdobywany z biegiem czasu. Skupmy się na forhendy co mogłoby nam pozwolić zakłócać nasi przeciwnicy.

Nie możesz wypchnąć przeciwników z sieci

Umieszczony na dole toru zaczynasz rozumieć różne wysokości uderzania i możliwe wyniki twojej gry.Zrozumiesz, że niskie piłki muszą być grane powoli, aby uniknąć ataku siatkarzy. Wtedy znasz wysokie piłki z okna lub zagrane bezpośrednio po dobiciu, które nazwiemy atak forhendowy, wpłynął znacznie powyżej poziomu netto i będzie miał trajektorię spadkową. Potem są te wszystkie piłki, które będziesz musiał grać na wysokości pasa. Aby nam nie przeszkadzać, skupimy się na tych, w które uderzymy bezpośrednio, bez użycia szkła.

Oto sytuacja. Dobrze ustawiony w obronie, czekasz na odpowiedni moment, aby wywołać atak, ustawienie, taktykę, która pozwoli ci wypchnąć przeciwników z siatki. Problem w tym, że ta chwila nie nadchodzi. Będziesz musiał znaleźć inne rozwiązanie i równie dobrze może to być cięcie forhendowe.

Zmień prędkość gry

Pomysł polega na tym, że będziesz ciąć kule, które przychodzą do ciebie na wysokości pasa na przodzie. Ta akcja pozwoli na zmianę tempa gry i bez forsowania się komplikuje woleje przeciwników. Wszystkie te piłki uderzane są na wysokości pasa, a więc na wysokości siatki, więc dość łatwo będzie je przebić, jeśli nie podejmiemy zbyt dużego ryzyka. Pole gry, czy to w korytarzu utworzonym w centrum przez dwóch graczy, czy na ciałach przeciwników, piłki, które nie są łatwe do wynegocjowania, ponieważ wiemy, że piłka zagrana z dużą szybkością na ciele stawia nas w niewygodnej pozycji a szybka piłka w centrum może być źródłem konfliktu.

Jesteś informowany o miejscu i prędkości. Potem przychodzi technika i tutaj nie powinieneś popełniać błędu, chcąc „rzucić się” do przodu. Ideą nie jest atakowanie siatki, ale nękanie przeciwników poprzez nadawanie im rytmu i zmuszanie ich do zagrania trudnej woleja. Podążając za piłką będziemy mogli atakować siatkę.

Nasza technika będzie taka sama, jak przy niskich piłkach. Przygotowanie do pala, pierwszy krok w tył w locie piłki, krok do przodu, aby zmienić dynamikę i dostosować położenie. Różnica polega na tym, że tym razem zakończymy cięciem do przodu.

Prosta i bardzo skuteczna technika, która pozwala na uzyskanie dodatkowej wysokości uderzenia w swoim arsenale bez wchodzenia w szaloną i bardzo agresywną taktykę. Umieszczony w swojej strefie komfortu, zawsze oferujesz różne rzeczy tym, którzy wykorzystali przewagę w sieci. Chodźmy!

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie (Hiszpania). Publicysta i doradca, pomaga ci grać lepiej poprzez swoje samouczki i artykuły taktyczne/techniczne padel.