La odzyskiwanie wsparcia gdzie "podzielony krok„jest ważnym ruchem w padel zwłaszcza, gdy tempo nabiera tempa. Kiedy należy to zrobić, aby było skuteczne?

Jest to ruch, który łatwiej zaszczepić początkującym dzieciom niż dorosłym. Podział kroku lub wznowienie podparcia to mały skok, który wykonujemy obiema stopami jednocześnie dotykając ziemi na czubku, co pozwoli nam poprawić nasz czas reakcji, a tym samym móc z większą kontrolą negocjować piłkę .

Początkujący

U dzieci zatem w szkole padel, pozycja oczekiwania byłaby z kumplem trzymanym obiema rękami przed ciałem, a gdy tylko zobaczymy, jak przeciwnik dotyka piłki, uświadamiamy sobie wznowienie wsparcia, aby w końcu oddać nasz strzał. Tutaj tak naprawdę nie mówimy o konkretnym momencie, ponieważ ważne jest stworzenie automatyzmu.

U początkujących dorosłych jest to bardziej skomplikowane, ponieważ odzyskanie podparcia nie jest jednym z priorytetów, ważne jest, aby najpierw podać piłkę na drugą stronę siatki.

Wreszcie, gdy tylko szybkość gry się zwiększy, rozumiemy potrzebę atakowania przez zbliżanie się do siatki i obrony za pomocą okien, rozumiemy również znaczenie odzyskania wsparcia. Ale to wznowienie wsparcia nie może być wykonane w dowolnym momencie.

Jesteś już umieszczony

Z tyłu toru lub przy siatce już jesteś na miejscu. Wznowienie podparcia przeprowadzisz na czubkach stóp, to znaczy ciężarem ciała z przodu, gdy przeciwnicy uderzą w piłkę. Ani przed, ani po. Fakt dotknięcia ziemi w momencie uderzenia piłki umożliwi jak najszybszą reakcję na posyłanie przeciwnika.

Ruszasz w stronę sieci

Po nabożeństwie a bandeja, uderzenie, czy po chiquita, w skrócie zrozumiałeś, uderzasz piłkę, potem ruszasz do przodu, będą dwie możliwości: albo zachowujesz się jak buldożer, który wszystko psuje, który się nie zatrzymuje, zapominasz o podporze, i przyjdź i uderz piłkę z możliwością popełnienia błędu, albo zorganizujesz ten powrót do siatki w sposób uporządkowany.

Wyobraź sobie, że służysz. Twoim pomysłem jest dotarcie do siatki, z wyjątkiem tego, że przeciwnik uderzył piłkę, zanim odbiła się od bocznego okna. Będziesz miał mniej czasu na dotarcie do tej pozycji. Jeśli masz w zwyczaju robić swoje wsparcie ze swojej pozycji w siatce, w tym przypadku nie będzie to możliwe, więc spóźnisz się i szybko będziesz pod presją. Ale jeśli podczas tej wspinaczki zatrzymasz się, zanim przeciwnik uderzy, kiedy dotknie piłki, możesz odzyskać wsparcie i kontynuować do przodu, aby osiągnąć swoją pozycję przy siatce.

Wznowienie wsparcia musi stać się odruchem. Automatyzacja tego wymaga czasu, ale gdy tylko gra przyspieszy, staje się niezbędna, bo inaczej będzie późno. To, co sprawi, że będziesz lepszym zawodnikiem, to umiejętność wykonywania odzyskiwania podpór w najlepszym momencie, aby mieć więcej czasu na zarządzanie następną piłką i wiedzieć, jak zatrzymać się w czasie podczas biegów, aby nie stracić równowagi przy czas strajku. Chodźmy!

Wyjaśnienie na zdjęciach w tym samouczku.

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie (Hiszpania). Publicysta i doradca, pomaga ci grać lepiej poprzez swoje samouczki i artykuły taktyczne/techniczne padel.