Z powrotem na torze, żeby porozmawiać technika padel. Zajmijmy się jednym z najczęściej używanych ataków w filetThe forhend volley. Jak to osiągnąć? Powiemy Ci wszystko.

Wejdź do sieci o godz padel jest niezbędny do zdobycia przewagi, zorganizowania ataku i wreszcie szansy na zdobycie punktu. Najpierw musi być woleja „Poruszaj” przeciwników, aby ustawić ich w niezręcznej pozycji, spraw, aby grali skomplikowanymi piłkami, aby w końcu przyspieszyć piłkę w utworzonej przestrzeni.

Potrzebujesz więc precyzji w przypadku tego strzału, który jest znacznie bardziej używany padel niż tenis. Aby porównać swoją technikę z techniką swojego kuzyna, tenisistę padel może być dumny oferując 3 rodzaje wolejów forhendowych zwane „prostymi”. Odkryjmy je razem.

Praca ramienia

To jeden z pierwszych błędów popełnianych przez początkujących graczy. Przekręć ramię, aby uderzyć piłkę. Aby uzyskać dobrą wolej, ramię powinno być skierowane prosto do przodu, aby mieć doskonałą kontrolę nad piłką. Są salwy wykonane z wielkim przygotowaniem, ale nie jest to tematem tego artykułu.

Chodzi więc o to, aby podczas przygotowań można było zobaczyć tylną stronę pali. Przednią stronę należy pokazać przeciwnikom. Pala do przodu, dlatego cios wykonasz głową pala wciąż powyżej poziomu nadgarstka. W przypadku niskiej piłki flex.

Aby uzyskać lepszą, bardziej efektywną salwę po uderzeniu, spróbuj skończyć z pala powyżej poziomu siatki.

Praca nóg

Jest to najważniejsze dla dobrej konstrukcji ściegu. Umieszczony około 2.50 m od siatki, masz wystarczająco dużo miejsca, aby osłonić strefę ataku, uniknąć lobów i być w stanie z czasem wyjść do przodu, aby wykonać skuteczną wolej.

Jak uzyskać odpowiednie wsparcie? Celem jest tak naprawdę podjęcie wysiłku, aby natychmiast oprzeć się o dominującą nogę (tę z boku pala), wykonując pierwszy krok do przodu lub na wysokość ciała. Po naciśnięciu tego przycisku możesz kontrolować odległość, ale także prędkość piłki, którą chcesz wydrukować w drugim kroku.

Aby w pełni zrozumieć salwę, rozdzielimy się 3 razy.

  • Kontrolna woleja, która zostanie osiągnięta drugim krokiem do przodu z niedominującą nogą przed uderzeniem. Dwie stopy postawione na ziemi w momencie uderzenia pozwalają na precyzyjne uderzenie.
  • Lot mocy. Drugi krok z niedominującą nogą nastąpi po uderzeniu piłki. Z jedną nogą w powietrzu jesteśmy w trakcie przenoszenia ciężaru ciała z tyłu na przód i zanim stopa uderzy o ziemię, uderzamy w piłkę.
  • Sterowanie muchą / moc. Jest to mieszanka tych dwóch i najczęściej używana siatkówka, szczególnie podczas wspinaczki po siatce. Drugi krok naprzód następuje po zwolnieniu uderzenia.

Latanie punkt po punkcie

  • Krok 1: wznowienie wsparcia

Nawet w sieci, odzyskanie siły docisku pozwala na lepsze podejmowanie decyzji i lepszy czas reakcji.

  • Krok 2: przygotowanie

Krótkie przygotowanie do przodu do woleja forhendowego w tym samym czasie, co pierwszy krok z dominującą nogą.

  • Krok 3: zawieszenie

Niekoniecznie myślisz o tym, ale poświęcenie czasu na czekanie na piłkę w zawieszeniu na dominującej nodze pozwala na podjęcie najlepszej decyzji między trzema dostępnymi rodzajami wolejów.

  • Krok 4: wpisywanie

Gdy już zdecydujesz, jaki rodzaj woleja chcesz wykonać, śmiało uderz piłkę. Nie mieszaj kolejności nóg i ramion, w przeciwnym razie stracisz kontrolę. Np .: jeśli Twoja przednia stopa jest już na ziemi (precyzja), nie przyspieszaj ramienia (siła).

  • Krok 5: koniec gestu

Pamiętaj, aby zostać chwilę po rozegraniu woleja, będzie to tylko skuteczniejsze. Twój koniec ruchu powinien, jeśli to możliwe, kończyć się powyżej poziomu siatki. Ciesz się i „przyjmuj” wolej, zachowując dobrą pozycję.

Salwa to potężne, bardzo eleganckie posunięcie, którego można użyć dziesiątki razy podczas meczu. Zanim rzucisz się w wir, naucz się być precyzyjny, budować swój punkt, starając się poruszać przeciwnikami. I pamiętaj o tym powiedzeniu:

„Zabrania się popełnienia błędu przy pierwszym zakończeniu”

Dobrze to słyszeć, cześć. Reszta na zdjęciach.

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowanie bardzo popularne wśród klubów i graczy padel. Publicysta i doradca, pomaga ci lepiej grać dzięki swoim licznym samouczkom padel.