Przeprowadziliśmy wywiad z Thomasem Leygue, który będzie świętował swoją drugą selekcję z drużyną francuską na Mistrzostwach Europy 2021 w Marbelli.

Duża zmiana od Mistrzostw Europy 2019

Padel Magazine : Thomas, będziesz świętować swoją drugą selekcję po Mistrzostwach Europy 2019, co się zmieniło od tej pierwszej selekcji? Masz nowe ambicje?

Thomas Leygue: "Podczas mistrzostw w Rzymie, czyli prawie dwa lata temu, trenowałem w Hiszpanii zaledwie dwa, trzy miesiące. Moje ambicje zawsze były takie same, moje cele są takie same. Ale z czasem, treningiem, poziomem gry, sylwetką, wszystko się poprawiło w ciągu dwóch lat, dla mnie różnica jest ogromna. mam dopiero 5 lat padel, więc 2 lata to duża różnica, to prawie połowa!”

Padel Magazine : Jakiś czas temu bardzo chciałeś grać na lewej stronie, a dziś znalazłeś się na prawej. Czy uważasz, że ta zmiana strony pomogła ci szybciej ewoluować?

Thomas Leygue: "Kiedy zacząłem padel, grałem dobrze. A potem przeszedłem na lewo, bo wszyscy mówili mi, że ze względu na moje cechy powinienem zmienić stronę. Miałem dużo zabawy po lewej stronie i trochę utknąłem po tej stronie. Z Nicolasem Trancartem we Francji i tak obowiązkowo grałem na lewej stronie. Ale potem otworzyłem się na możliwość przejścia na prawo. Moja stara trenerka Gaby Reca chciała, żebym grał dobrze. A kiedy Bastien przyszedł do mnie, żeby zrobić ze mną projekt we Francji, nawet o tym nie rozmawialiśmy. W każdym razie otwarcie o tym mówiłem, zawsze myślałem, że jeśli mam kogoś po lewej stronie, to mogę ewoluować po prawej. Dziś czuję, że mój poziom po prawej stronie jest prawie tak dobry, jak mój poziom po lewej.”

Thomas Leygue defensywa bekhendowa Santander Open WPT

Sześciu graczy nad partią we Francji

Padel Magazine : Czy poza kilkoma menedżerami, którzy i tak wydawali się pewni gry, czy uważasz, że staż pomógł wszystkim się zgodzić?

Thomas Leygue: „Nie będąc złośliwym, myślę, że menedżer musiał dokonać wyboru w stosunku do graczy 7 i 8. Na obozie też nie mówię, że była ogromna różnica, ale było całkiem oczywiste, jeśli chodzi o poziom, że istnieje było sześciu graczy, którzy byli powyżej. Potem zauważyliśmy, że Ben też był lepszy. Mimo to czuliśmy, że sześć osób było bardziej pewnych, że zostaną zabrani. Ale gracze, których spodziewaliśmy się mniej, byli zaskoczeni, z dość interesującym poziomem gry ”.

Padel Magazine : Kim są ci gracze, którzy są zaskoczeni?

Thomas Leygue: „Byłem dość zaskoczony poziomem zawodników, którzy są w tyle i którzy nie trenują w Hiszpanii: Jérôme Inzerillo, Yann Auradou, JT Peyrou. Jérôme, widzieliśmy w różnych turniejach, że zaczyna zbliżać się do najlepszych i osiągnął poziom, którego oczekiwaliśmy. Z drugiej strony JT i Yann, którzy trochę samodzielnie trenują, mile nas zaskoczyli!”

Padel Magazine : Dziś jesteś najmłodszym zawodnikiem z selekcji, czy myślisz, że niedługo zobaczymy innych piłkarzy twojego pokolenia lub nawet nieco starszych we Francji?

Thomas Leygue: "Tak, mam nadzieję zobaczyć innych młodych ludzi we francuskim zespole padel w ciągu najbliższych kilku lat, nawet jeśli zespół taki, jaki jest dzisiaj, wygląda dla mnie bardzo dobrze!”

“Idź poszukaj finału”

Padel Magazine : Czy we francuskiej drużynie masz nadzieję zagrać z Bastienem, czy niekoniecznie?

Thomas Leygue: "Celem jest zdobycie finału z drużyną Francji. Nie wyjeżdżamy z celem gry razem, wyjeżdżamy z celem gry dla reprezentacji Francji i bycia w finale. Chodzi o to, aby zespół był jak najbardziej konkurencyjny w stosunku do przeciwników, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć. Mamy szczęście, że Jo i ja możemy grać na prawo i lewo, aby móc modyfikować kompozycje zgodnie z meczami. Podczas obozu dobrze dogadywałem się ze wszystkimi zawodnikami, z którymi grałem, więc wszystko jest w porządku!”

Padel Magazine : Mówisz o zrobieniu finału, chodzi o to, żeby pokonać wszystkie drużyny z wyjątkiem Hiszpania ? Jak myślisz, jakie są najgroźniejsze narody?

Thomas Leygue: „Hiszpania jest nie do pokonania. Tak więc celem będzie pokonanie wszystkich innych krajów… Naszymi rywalizującymi narodami będą Szwecja, przede wszystkim Włochy, ale także Anglia, nawet jeśli uważam je bardziej za outsidera!”

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !