Thomas Leygue postępuje. Po premierze w previas de WPT z Bastienem Blanqué, reprezentant Francji demonstruje swoje ambicje przed mikrofonem Padel Magazine.

„Rzeczy się odblokowały”

Padel Magazine : Czy możesz wrócić do swojej przygody z Bastien Puste ? Czy widzisz rzeczy, które są odblokowane, możliwości? 

Thomas Leygue: " Wracając do mojej przygody z Bastienem, na początku sezonu mieliśmy jeden lub dwa dobre turnieje. Potem mieliśmy małe problemy osobiste, gdzie graliśmy gorzej, trochę gorzej rozumieliśmy się na boisku i było to widoczne w wynikach. Lecz odkąd Turniej Canet i Challenger z Calanda, czujemy się najlepiej, potrafiliśmy dobrze grać i dobrze się dogadać na boisku, więc to całkiem dobra wiadomość.

Musimy nadal pracować razem nad aspektami mentalnymi i taktycznymi, które są dwoma aspektami, które mogą pozwolić nam stać się lepszym zespołem.

Oczywiście rzeczy zostały odblokowane dzięki lepszym wynikom i rzeczom, które zostały wprowadzone, więc jest to tylko pozytywne.”

Zadowalające wyniki

Padel Magazine : W Calanda był to dla ciebie pierwszy raz na Świat Padel Wycieczka. Czy uważasz, że może to pomóc Bastienowi i tobie w łatwiejszym przejściu kamieni milowych?

Thomas Leygue: Fakt, że to mój pierwszy raz poprzedni, no cóż, pozostaje pretendentem, ale jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku. Zagraliśmy w 3 gry: wygraliśmy 2, przegraliśmy ostatniego, ale były to 3 bardzo dobre i dość pozytywne mecze. Pomimo całego bólu, który jamiał wszystko przez cały turniej (musiałem grać na lekach przeciwzapalnych), jestem bardzo zadowolony z mojego poziomu gry. Bastien również zagrał bardzo dobrze, więc to tylko pozytywne. Myślę, że to mi pomoże, bo potrzebuję pewności siebie, potrzebuję gier. Przechodzenie przez mecze pomogło mi nabrać pewności siebie, zostało jeszcze sporo turniejów i mam nadzieję, że pomimo kontuzji będę miał okazję rozegrać je wszystkie.”

Padel Magazine : Widzieliśmy, jak grałeś w Canet-en-Roussillon, a poziom był na spotkaniu. Jaka jest twoja opinia na temat tego turnieju?

Thomas Leygue: À Canet, doznania były dziwne, wracałam z 2-3 tygodniowego urlopu, nie tknęłam rakiety za bardzo. Trenowałem fizycznie, więc czułem się całkiem nieźle, ale bardzo bolały mnie ramiona i kolana, więc ciężko było grać w takich warunkach.

Zdecydowałem się więc na bardziej regularną, prostszą grę, aby móc wprowadzić Bastiena w dobrych warunkach, starać się nie przegapić, aby zachować spójność i w końcu pomogło mi to i pozwoliło mi odzyskać wiarę w siebie.

Leygue Blanqué zwycięstwo canet

„Wciąż jest dużo pracy”

Padel Magazine : Czy możemy powiedzieć, że jesteś pełniejszy, bardziej regularny niż?przed ? Czego potrzebujesz, aby być lepszym graczem? Nad jakimi osiami mógłbyś jeszcze popracować?

Thomas Leygue: "Z pewnością uważam się za bardziej konsekwentnego niż wcześniej, ale myślę, że wciąż jest dużo pracy, dużo meczów, treningów, aby być lepszym graczem. Ogólnie muszę się jeszcze wiele nauczyć: czy to taktycznie, fizycznie, psychicznie i technicznie”.

Thomas Leygue siatkówka bekhendowa WPT Marbella Master 2021

Padel Magazine : Jakie są Twoje cele, Twoje ambicje na przyszłość?

Thomas Leygue: "Cel ? Być wybranym do Kataru. Występowanie we francuskich turniejach, bycie mistrzem Francji, byłoby wspaniale. A potem, aby osiągnąć dobre wyniki na hiszpańskim torze, Świat Padel Wycieczka i APT ”.

Pasjonuje się piłką nożną, odkryłam padel w 2019 roku. Od tego czasu szalona miłość do tego sportu do tego stopnia, że ​​porzuciłam mój ulubiony sport.