Jérémy Scatena i Benjamin Tison już mam zaznaczył historię francuskiego padla. Na Menorca Open francuskiej parze udało się osiągnąć nowy finał Previas.

Lepiej niż to, jest to plik drugi z rzędu finał po Sardinian Open.

Czy mówimy za dużo? Czy robimy za dużo dla previas? Trudność w wygrywaniu meczów na profesjonalnym torze jest trudna do wyobrażenia, a konkurencja jest bardzo zacięta.

Tor przeszkód

Kiedy wiemy, jak trudno jest przejść do tego etapu konkursu, na etapie finału konkursu World Padel Tournależy podkreślić wydajność.

Po pierwsze, droga do celu jest skomplikowana, często musisz rozegrać do 5 meczów, aby mieć nadzieję na poprzedni finał. Jeśli pary nie zostaną rozstawione w kwalifikacjach, to są to 3 mecze w fazie przedpremierowej, a następnie 3 mecze w poprzedniej fazie przed (ostatecznie!) Głównym remisem. W sumie 6 potencjalnych meczów przed postawieniem pierwszych kroków w tabeli finałowej etapu World Padel Tour.

Fizycznie jest to bardzo trudne. Co więcej, francuski numer jeden na świecie, Jérémy Scatena, z łatwością nam to zwierza:

Dla pary, która pochodzi z preprevii, dotarcie już do końca previas jest bardzo trudne fizycznie, ponieważ przechodzimy przez mecze, a pary, które spotykamy są bardzo silne.

Benjamin Tison, wicemistrz Francji w Padelu, kontynuuje:

Jesteśmy przygotowani fizycznie i ciężko pracujemy, aby przejść ten kamień milowy. Musisz wygrać jak najwięcej meczów, aby później rozpocząć rywalizację w tabelach. Mimo dobrych wyników wspinaczka przebiega powoli.

Wyjątkowy na zawodowym torze

Drugim elementem, który należy wziąć pod uwagę, jest liczba francuskich par, którym udało się awansować do previa finału w Open du World Padel Tour w normalnym formacie.

To proste: żadna francuska para nie zrobiła tego wcześniej.

Zwróć jednak uwagę, że inna para francuska wyróżniła się w Open du World Padel Tour : Robin Haziza i Adrien Maigret. Trzeba przyznać, że to był inny format, 2 lata temu w Szwecji, z jednym okrążeniem w previi, ale i tak głównym remisem!

Nie mówimy też o pretendencie, w którym nasi Francuzi doszli już do głównego losowania.

Wreszcie Johan Bergeron i Bastien Blanqué, osobno udało się już uzyskać dostęp do pierwszych rund Previas, co już jest świetnym występem. W 2020 roku do tego etapu konkursu udało się dotrzeć 4 Francuzom!

Francuscy gracze nie zawsze są prorokami u siebie. I to było z pewnością normalne jakiś czas temu. Ale dzisiaj francuscy gracze są w stanie pokonać argentyńskie czy hiszpańskie gwiazdy. To nie ten wspaniały zawodnik, jakim jest Andrés Britos, będzie w stanie powiedzieć coś przeciwnego w ciągu tygodnia 2 porażek z francuską parą podczas P2000 des Pyramides i podczas Previas de Menorca.

Nie ma już żadnej szansy: francuscy gracze stali się kluczowymi graczami na świecie padla, wygrywając mecze z parami z top 70/60.

Tak, jest jeszcze kilka kroków do przejścia, aby pokonać elitę światowego padla, być może nawet najtrudniejszego teraz, gdy oczekuje się od francuskich graczy, że są w czołówce.

W tym poście skupiamy się na panach; Francuzi nie są pominięci. Wręcz przeciwnie, z naszymi trzema graczami, Alixem Collombonem, Léą Godallier i Laurą Clergue, którzy regularnie grają w głównym losowaniu. Wrócimy do tego później.

Jak daleko mogą się posunąć?

Francuska para staje się coraz bardziej znana! Dziś budzi strach na zawodowym torze. I to już jest bardzo dobry punkt. Wiemy, że jest zdolna do wszystkiego.

Najtrudniejsze jest dla nas zachowanie konsekwencji. Możemy pokonać 50 najlepszych par świata. A dziś jest to oczywiste. Ale możemy też przegrać z parami z pierwszej 120.

Moim zdaniem jest to chyba nasz największy dziś problem.

mówi nam Jérémy Scatena.

A jeśli jego antidotum był właśnie jego partner: Benjamin Tison.

Widzieliśmy to ponownie podczas P2000 klubu Pyramides w ostatni weekend:

Próbuję przekazywać Jérémy'emu. Kiedy jest na dobrej drodze, jest po prostu ogromny. I właśnie na boisku mam trudności z wyjściem z meczu. Mogę więc łatwiej przypomnieć mu strategie, które należy zastosować, gdy jest to konieczne.

A zatem 4 dla francuskiej pary in previa. Stopniowo ptak tworzy gniazdo!

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.