Górska scena dzisiaj z najwyższym masywem we Francji, w Alpach. Annemasse, Annecy, a następnie Grenoble, zapierające dech w piersiach drogi.

Możemy zagrać padel w dowolnym miejscu sześciokąta. Morze, równina, wieś czy góra, zawsze jest więcej klubów padel Ku naszej radości. Zacznijmy dzień w górach, w pobliżu słynnego Jeziora Genewskiego.

Annemasse położony jest nad brzegiem Jeziora Genewskiego. Miasto przygraniczne ze Szwajcarią, naprawdę rozwinęło się wraz z przybyciem kolei pod koniec 1800 roku. Miasto na skrzyżowaniu, umożliwiające dostęp do Mont-Blanc, żyje przez cały rok w tempie turystów, którzy korzystają z zimy białe złoto i wiele oznakowanych spacerów w lecie.

Annecy jest głównym miastem departamentu. Miasto tranzytowe dla alpejskiej bruzdy, niegdyś rezydencja hrabiów Genewy, a następnie hrabiów Sabaudzkich. Miasto otoczone kanałami wykorzystywanymi jako energia hydrauliczna, stało się przemysłowe w XIX wieku i tak pozostanie. Dziś firmy z branży górskiej lub wielkie marki w serze są z nich dumne. Zwróć uwagę na dwa główne wydarzenia, takie jak festiwal filmów animowanych i festiwal jeziora.

Grenoble duże centrum naukowe, mające ponad 2000 lat. To ważne miejsce w historii Sabaudii, podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 1968 r. Zostało całkowicie otwarte na świat zewnętrzny. Jego kolej linowa pozwala odkryć wszystkie ukryte skarby, które są prywatnymi rezydencjami, wieżę Isle, zegar słoneczny lub Katedra Notre Dame.

Pomiędzy odkryciem tych przesiąkniętych historią miejsc, gastronomiczną kuchnią i sportami górskimi, odwiedźmy 4 kluby padel i ich 6 utworów. Jeśli na tej liście brakuje któregokolwiek klubu, daj nam znać pod adresem contact @padelmagazyn.fr.

  • 4Padel Annemasse należy do krajowej sieci klubów 4Padel. Ten klub oferuje 2 utwory padel pół-kryty oraz foot5.

Kontakt : 04 50 84 59 03. Więcej informacji ici.

  • Padel Markizy w Annecy znajduje się w wyjątkowej scenerii. Ten klub tenisowy z wieloma ofertami kortów padel na zewnątrz z 2 torami.

Kontakt : 04 50 45 17 18. Więcej informacji ici.

  • Liga Dauphiné-Savoie oferuje padel w Grenoble, a dokładnie w Seyssins. Centrum, które oczywiście oferuje tenis z 15 kortami, ale także padel z 1 torem zewnętrznym.

Kontakt : 04 76 84 28 70. Więcej informacji ici.

  • Czas na stopę Grenoble znajduje się na południe od Grenoble, w Echirolles. Multisportowy klub oferujący piłkę nożną, badmintona i padel ze swoim wewnętrznym torem.

Kontakt : 06 77 90 82 51. Więcej informacji ici.

 

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie (Hiszpania). Publicysta i doradca, pomaga ci grać lepiej poprzez swoje samouczki i artykuły taktyczne/techniczne padel.