Jo Wilfried Tsonga (35 lat) inwestuje w padel. Startuje z Anthonym Lopesem All In Padel, łańcuch padel premia. Z okazji inauguracji ośrodka w godz Lyon, Padel Magazine przeprowadził wywiad z francuskim tenisistą.

Naturalny projekt

„Wszystko zostało zbudowane w sposób naturalny. Mieliśmy projekt z All In Tennis w Lyonie Thierry (Ascione) i mieliśmy okazję odzyskać tę witrynę. Pierwszą rzeczą, która przyszła nam do głowy, był plik padel".

"To modna dyscyplina w tej chwili naprawdę rośnie, zarówno we Francji, jak i na świecie. Z Johan Bergeron, który jest wielkim mistrzem i Anthony Lopes (Bramkarz OL), entuzjasta, pomyśleliśmy, że byłoby wspaniale móc stworzyć miejsce do gry ”.

tsonga lopes bergeron ascione 4 graczy za wszystko padel wystawa

„The padel to chwila dzielenia się ”

„Postaram się po cichu zakończyć karierę tenisisty. Kiedy gram padel, to w tej chwili hobby z przyjaciółmi. To chwila towarzyska, dzielenia się. Oczywiście, kiedy przestanę, zagram więcej ”.

„Kiedy skończę karierę, ludzie zobaczą mnie za oknami, kibicującego zawodnikom na torze francuskim. Zagram z przyjaciółmi. Dużo dałem w tenisa ”.

„To sport, który będzie bardzo łączył, ponieważ łatwo się bawić od pierwszych godzin, i to prawda, że ​​jest świetny ”.

jo tsonga padel forhand all in

„Musimy oddzielić te dwa sporty”

„Niesamowite jest to, że niektórzy gracze w tenisa nie wychodzą w locie, a mimo to grają bardzo dobrze. padel. Istnieją podobieństwa między tymi dwoma sportami, jest to niezaprzeczalne. Tenisista jest wygodny przy padel".

"Ale są to dwa naprawdę różne sporty i myślę, że jestem bardzo mocny w padel, zasługuje na tyle godzin treningu, ile potrzeba w tenisie, aby być dobrym. Te dwa sporty trzeba oddzielić. Chciałbym, żebyśmy znaleźli podobieństwa w podejściu i przyjazności dla użytkownika. ”

"Więcej i więcej padel na turniejach tenisowych ”

„Często tak było znalazłem padel na turniejach tenisowych, zwłaszcza w Montpellier lub Mistrz 1000 Madrytu, gdzie dużo promocji padel został zrobiony. Na stronie jest ich wiele padel et wielu trenerów zabiera tam swoich zawodników".

„Szwedzcy tenisiści to gracze padel i którzy wcześniej dużo grali w squasha. Plik padel jest w połowie drogi między tenisem a squashem ”.

styl tsonga padel rozbudowa wystawy

Jo, lewy gracz

"W padel Trudno byłoby mi się zbytnio denerwować, Zamiast tego położę bloki żużlowe! ”

Wywiad wideo: 

Lorenzo Lecci López

Z jego imion możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jej ambicją jest udział w największych imprezach sportowych (igrzyskach olimpijskich i światach). Interesuje go sytuacja padel we Francji i oferuje perspektywy optymalnego rozwoju.