Niekoniecznie nazywane są Maratony Padel, ale te turnieje organizowane na wieczór są pełne. Dlaczego to działa tak dobrze?

Organizacja turnieju nigdy nie jest łatwa. Konieczne jest poznanie celu (do którego zawodników się zorientować), dobranie jego okresu tak, aby nie pokrywał się z kolejnym turniejem sąsiedniego klubu, rozprawienie się z liczbą kortów klubu, liczyć się z prognozą pogody, kiedy stoki są na zewnątrz, a przede wszystkim z dostępnością każdego.

W przeciwieństwie do innych sportów, takich jak tenis, w których widzimy turnieje trwające przez tydzień, a nawet dwa, w turniejach padla odbywają się zwykle w weekend, od piątku do niedzieli. Inna organizacja, intensywna, ale zapewniająca obecność zawodników i koniecznie lepszą atmosferę.

Ale żeby było jeszcze bardziej skondensowane, są Maratony Padel. Wielogodzinne turnieje wieczorne. Te pierwsze turnieje we Francji zostały zorganizowane w pobliżu Nîmes.

Co więc warto wiedzieć przed przystąpieniem do organizacji takiego turnieju?

  • Najpierw musisz mieć wystarczającą liczbę ścieżek (minimum 4)
  • Następnie musisz ograniczyć liczbę par, aby podwoić liczbę kortów
  • Gracze muszą łączyć mecze nawet w przypadku porażki, aby rozpocząć i zakończyć wszystkie w tym samym czasie
  • Format należy dostosować, aby kontrolować czas; mecze w 2 zwycięskich setach nie są najlepszym formatem, szczególnie na początku turnieju

Maratony Padel to naprawdę wspaniałe przeżycie zarówno dla zawodników, jak i organizatorów. Podczas tych turniejów tworzy się świetna atmosfera, bo w końcu wszyscy rozegrali tyle samo meczy.

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowanie bardzo popularne wśród klubów i graczy padel. Publicysta i doradca, pomaga ci lepiej grać dzięki swoim licznym samouczkom padel.