Zaczynamy przyzwyczajać się do widoku Juan Lebrón, Alejandro Galán, Martín Di Nenno i Franco Stupaczuk w finale turnieju na zakończenie sezonu. Już jeden piąta konfrontacja w tym sezonie dla tych dwóch drużyn, z wyraźną przewagą byłego numer 1 świata: 3-1 w bezpośrednich meczach. W naszej przedmeczowej ankiecie daliście zwycięzców Lebrónowi i Galánowi.

Trzeba wierzyć, że Franco Stupaczuk i Martín Di Nenno nie potrafią znaleźć rozwiązań w starciu z byłymi światowymi liderami. Na piątym spotkaniu kolejne zwycięstwo dla Alejandro Galána i Juana Lebrona w 1h28 gry: 6 / 3 6 / 4.

Lebrón/Galán, bez niespodzianki

Ponownie, to jest debiut diesla Franco Stupaczuka i Martína Di Nenno. Juan Lebrón i Alejandro Galán wykorzystali ten pracowity start dla drużyny Superpibes. Jak to często bywa, w tym secie numery światowej czołówki bardzo szybko wychodzą na prowadzenie, zapewniając sobie pierwsze przełamanie w grze.

To zajmie dwie gry aby świat numer dwa mógł ruszyć w tej części. Jednak poziom Lobo i Galántico pozostaje bardzo wysoki, jak widzieliśmy w ostatnich tygodniach. I możliwości przełamania nie istnieją dla Superpibes, którzy biegają za wynikiem.

Wreszcie pierwsza runda kończy się na służbie Ale Galána. Po 45 minutach gry Juan Lebrón i Alejandro Galán są coraz bliżej tytułu w Szwecji: 6 / 3.

Galán i Lebrón, po prostu nie do zagrania

Lepiej na tym spotkaniu, Franco Stupaczuk i Martín Di Nenno radzą sobie znacznie lepiej na ataki światowych numerów jeden. Bez przełamania na początku drugiej rundy, z błyskami po obu stronach siatki. 3/3 na tablicy wyników, wynik parytetowy.

Stupa i Di Nenno jako pierwsi w tej rundzie zdobyli break pointy. Cztery możliwości odważnie bronione przez byłych liderów świata. Te zmarnowane możliwości są fatalne w skutkach superpiby, które w kolejnym gemie zostały przełamane, w najgorszym możliwym momencie: 5/4, kolejny serwis dla Alejandro Galana.

Podobnie jak w ostatnim gemie pierwszego seta, Lebron i Galan będą potrzebowali dwóch punktów meczowych wygrać drugą rundę i po drodze mecz : 6/4.

STATYSTYKI KOŃCOWE MALMO OPEN MĘŻCZYZN

To jest czwarte zwycięstwo Galána/Lebrona w czterech finałach w tym sezonie, w ciągu ostatnich siedmiu turniejów. Mężczyźni chwili, dosłownie. To trzeci turniej, w którym Lebrón i Galán zwyciężyli z numerami jeden na świecie, Coello i Tapią, a także z numerem drugim, Di Nenno i Stupaczukiem.

Mistrzostwa Buenos Aires Masters odwołane, następny termin upływa za dwa tygodnie, w Meksyku, wciąż na torze World Padel Tour.