Rok 2020 nie jest już paradoksem i padel nie jest wyjątkiem. Mimo że było tylko 11 turniejów World Padel Tour sporna z powodu globalnej pandemii COVID-19, publiczność nigdy nie była silniejsza i bardziej lojalna.

+ 34% w jeden rok!

Występuje już w różnych kanałach telewizyjnych w całej Europie padel dotknij a coraz liczniejsza publiczność i zawsze z większą pasją w YouTube. Liczby nie kłamią i są szczególnie dobre. Rzeczywiście, jedyny łańcuch World Padel Tour zgromadził się 85.768.000 XNUMX XNUMX wyświetleń w ciągu całego roku. Odpowiada to meczom transmitowanym na żywo, powtórkom, a także filmom oferowanym przez cały rok. Z hiszpańskiej strony tennisworldes.com, Il s'agit d'une 34% wzrost w porównaniu z rokiem 2019, mimo że rok finansowy 2020 zaplanowano na 7 turniejów, czyli prawie 40% sezonu!

Leworęczna siatkówka forhendowa Arturo Coello WPT

 

Rozwój widowni anglojęzycznej

Hiszpański jest językiem numer 1 padelz bardzo dużą widownią w Hiszpanii, Argentynie i Meksyku. Jednak rok 2020 był oznaczony przez wzrost liczby anglojęzycznych odbiorców. Był to również znaczący krok naprzód dla WPT, aby przyciągnąć nową publiczność poza bardziej tradycyjne granice. Z 11 rozegranych turniejów było 2 miliony odsłon z komentarzem w języku Szekspira. W finaleEstrella Damm Menorca Master Final, która zamknęła sezon, odnotowano rekordowe 94 464 jednoczesnych połączeń, z czego 3 z komentarzem w języku angielskim. Jeśli proporcjonalnie wskaźnik wydaje się niski, to nadal jest to bardzo zachęcający początek, ze znacznymi udziałami w rynku w Skandynawii. Na przykład widownia podwoiła się w Szwecji w 828 roku.

Skoncentruj się na 500.000 XNUMX subskrybentów

La Kanał YouTube z World Padel Tour przekroczył próg 400.000 tys. Abonentów na początku 2021 r. Satysfakcja, która jest punktem honoru szczególnie pomyślnego roku 2020, z 134.000 2019 dodatkowych obserwujących w porównaniu z XNUMX r., Tj. 54% wzrost. Co najważniejsze, nie tylko liczba „kciuków w górę” we wszystkich opublikowanych filmach wideo osiągnęła 674.000 94,6, ale dodatkowo stosunek „polubień” do „nielubienia” wynosi od 96,1% do XNUMX%!

W świetle tych wyników wydaje się, że powstrzymywanie przyczyniło się do większego sukcesu padel zarówno w praktyce, jak i rozpowszechnianiu. Rok 2021 musi zatem służyć przekształceniu tego wzrostu w trwały sukces. Ale ponieważ padel uzależnia, nie martwimy się zbytnio o przyszłość!

François Miguel Boudet Dziennikarz padel sport

Jestem dziennikarzem sportowym mieszkającym w Barcelonie i oczywiście fanem padel.

RMC Sports, L'Equipe Magazine, Sport24, Infosport +, BeIN sports, a teraz wisienka na torcie: Padel Magazine ! ;)