Była to piąta konfrontacja Ruiza/Tello z Navarro/Chingotto. Jeśli Alex Ruiz i Juan Tello wygrają debaty (3 zwycięstwa z 4 meczów), Paquito i Federico byli w stanie przełamać tę dynamikę, wygrywając 6/3 6/3 w 1:23.

Dobra taktyka Chingotto/Navarro

Federico Chingotto i Paquito Navarro rozpoczęli to spotkanie bardzo dobrze po przedwczesnej przerwie w pierwszym gemie serwisowym swoich przeciwników. Wszystko z finezją i precyzją, para hiszpańsko-argentyńska prowokuje błędy Ruiza i Tello, Heartthors dzień przed niespodziewaną parą Rubio/Arroyo. Chingotto i Navarro nie pozostawiają miejsca Alexowi Ruizowi i Juanowi Tello w pierwszych czterech meczach tego spotkania.

Gdy tylko gra trochę przyspieszy, Ruiz i Tello mają przewagę. Wracają do swojej gry, budząc przy tym holenderską publiczność. Alex Ruiz i Juan Tello, korzystając z szybkich warunków gry w Amsterdamie, wykorzystali to, aby uniknąć straty w wyniku. Ten ostatni wymazuje 5-1 piłki, aby pozostać w pierwszej rundzie.

Jeśli Paquito i Federico spowolnią grę, rozstawiony z numerem 5 stopniowo powróci do gry i zaoferuje sobie nawet cztery break pointy. Wydaje się, że w tym meczu tendencja uległa odwróceniu: niezwykła obrona Chingotto i entuzjazm Navarro pozwoliły na przełamanie tych czterech break pointów i wygranie pierwszego seta. Wynik końcowy: 6/3 po 45 minutach gry.

Jeden serwis powyżej biodra i koniec

Spodziewamy się reakcji Ruiza i Tello, którzy naszym zdaniem byli w znacznie lepszej formie pod koniec pierwszego seta. Jednak to para Chingotto/Navarro oferuje sobie pierwsze możliwości przełamania już od początku drugiego aktu. Mimo wszystko Ruiz i Tello uciekli dzięki trzem błędom taktycznym przeciwników. Obaj giganci radzą sobie dobrze, ponieważ w drugim secie jako pierwsi przełamią.

Fede Chingotto i Paquito Navarro, bynajmniej nie wypadając z meczu, natychmiast wrócili do wyniku, w najpiękniejszy sposób kasując przerwę, sensacyjnym punktem, który zasłużył na to, aby Paquito po raz pierwszy wyciągnął gitarę z kieszeni. W miarę trwania drugiego seta na twarzach Ruiza i Tello widać coraz większe napięcie. Nawet z nastawienia czujemy, że z jednej strony Alex Ruiz jest wygasły, niezbyt wyrazisty, a z drugiej sfrustrowany Juan Tello, który odnosi niewielkie sukcesy.

Kolejna kontrowersja wokół World Padel Tour ?

Jednym z najważniejszych momentów drugiego seta pozostaje dwukrotne przerwanie gry przez Paquito Navarro przy serwisie Alexa Ruiza. Dwa razy obsługa Kapitan Ameryka znajdował się powyżej biodra. W obu przypadkach sędzia orzekł na korzyść Navarro, frustrując Alexa Ruiza. To może tylko Przypomnijmy kontrowersję, jaka była w Wiedniu...już pomiędzy tymi dwoma zespołami. Kontrowersje, które uczyniłyby Paquito bezkompromisowym, zwłaszcza w przypadku Alexa Ruiza?

Ten drugi set był niczym innym jak ciągiem frustracji dla Alexa Ruiza i Juana Tello, którzy tak dobrze rozpoczęli drugiego seta.

Federico Chingotto i Paquito Navarro wygrali to spotkanie: 6/3 6/3.

NAVARRO CHINGOTTO RUIZ TELLO AMSTERDAM OTWARTE STATYSTYKI

Paquito Navarro i Fede Chingotto zakwalifikowali się do piątego finału w tym sezonie, łącznie na wszystkich torach. Będą chcieli sięgnąć po pierwszy tytuł, który na razie im umyka.

Spotkają się ze zwycięzcami drugiego półfinału, którzy zmierzą się z Lebronem/Galanem i Stupaczukiem/Di Nenno.

Walki zostaną wznowione o 16:2, kiedy w półfinale kobiet Triay/Ortega (TS3) zmierzą się z Gonzalez/Brea (TSXNUMX). To spotkanie będzie kontynuowane na antenach grupy Canal Plus, najpierw w Multisports, potem w Canal Plus 360.