Ostatnie spotkanie tego dnia i to był szok po tych półfinałach: Juan Lebron i Alejandro Galan spotkali starych przyjaciół Martina Di Nenno i Franco Stupaczuka. W tym całkowicie szalonym meczu Stupaczuk i Di Nenno zdobywają ostatnią przepustkę do finału: 7/6(7) 6/0 en 1h47.

W przewidywaniach przedmeczowych zdecydowałeś a 2/3 z Was myślało o zwycięstwie Juana LeBrona i Alejandro Galana. Martin i Franco pokonali wszelkie przeciwności losu i po raz pierwszy w tym sezonie wygrali z byłymi liderami świata.

Stupaczuk i Di Nenno, cudowni

Dla Franco Stupaczuka i Martina Di Nenno zaangażowanie nie było konieczne te same błędy co w Niemczech przeciwko byłym numerom światowym. Jeżeli czujemy superpiby bardziej długonodzy niż podczas finału w Düsseldorfie, po raz kolejny niepokoi ich gra Juana Lebrona i Ale Galana. Udaje im się uratować swoje pierwsze starcie na punto de oro, ale to oni jako pierwsi zostają zerwani w tym spotkaniu.

Trzeba było pogrzebać mroczne wspomnienia z ostatniego turnieju Franco Stupaczuka i Martina Di Nenno. Będą potrzebować dwóch złotych punktów za zasługi Lebrona i Galana, aby podnieść wynik w pierwszej rundzie. TO superpiby wrócić do 4-4 w tym pierwszym akcie. Po raz kolejny mieli break pointy w grze serwisowej, ale dzięki bohaterskiej obronie zażegnali niebezpieczeństwo i objęli prowadzenie.

Wbrew wszelkim oczekiwaniom są to superpiby którzy pierwsze sety mają na koncie Alejandro Galana. Niebezpieczeństwo zostało dobrze zażegnane przez byłych numerów światowych. Gra zostaje wznowiona. Obie pary zmierzą się ze sobą w decydującym tie-breaku. Punktem zwrotnym jest wynik 4-3 dla Lebrona/Galana, punkt, który trwa i kończy się mocnym faulem Galana z bekhendu, doskonały jak dotąd. Każdej z obu drużyn udaje się zdobyć stałe punkty, jednak za każdym razem rakieta się trzęsie. Po nieznośnym tie-breaku argentyńska para wyszła na prowadzenie: 7/6(7).

Wszystko sprowadziło się do… puntos de oro

Bitwa zostaje wznowiona z pełną szybkością dla czterech graczy, a argentyńska para w dalszym ciągu utrzymuje swoją obecną dobrą formę, aby w drugim akcie przebić się jako pierwsza. Tam, gdzie łowili dzień wcześniej, w walce przeciwko Belluati/Ruiz, Franco Stupaczuk i Martin Di Nenno mają imperialne złote punkty. Argentyńczycy po mistrzowsku zarządzali ważnymi momentami i wyszli na prowadzenie w drugim secie: 3-0 .

Gry rozgrywają się w drugiej rundzie, tym razem na korzyść superpiby. Jeśli jednak mamy wrażenie, że obie drużyny prezentują ten sam poziom gry, to zdobycie decydujących punktów pozostanie czynnikiem decydującym o tym spotkaniu. Z trzech złotych punktów przy podaniu Lebrona i Galana Stupaczuk i Di Nenno zdobyli… drzewo !

Rachunek jest bardzo dotkliwy pod koniec meczu. Niewiele drużyn będzie mogło pogratulować sobie zdobycia 6/0 drużynie, która przeleciała przez sezon 2022. Franco Stupaczuk i Martin Di Nenno mszczą się na Lebronie i Galanie… w finale złoty punkt.

Ten mecz musiał się tak zakończyć.

STATYSTYKI STUPACZUK DI NENNO AMSTERDAM OTWARTE

Naprzeciwko siebie staną Franco Stupaczuk i Martin Di Nenno Federico Chingotto i Paquito Navarro. Wciąż szukając swojego pierwszego zwycięstwa, czy Paquito i Fede zdołają wymyślić plany zwycięstwa superpiby ? Odpowiedź w niedzielę, po finale kobiet.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.