Nieco niespotykany finał w Düsseldorfie pomiędzy nienagannym Stupaczukiem i Di Nenno a duchami Lebronem i Galanem. W swojej drugiej konfrontacji w sezonie to ponownie bossowie poprzedniego sezonu zwyciężyli bezbłędnie 6:2, 6:2 w zaledwie 1 godzinę i 13 minut. To już drugi tytuł w tym roku, po zwycięstwie w Finlandii na początku września.

Te dwie drużyny przeżywają dwa bardzo różne sezony. Z jednej strony Superpibes z pięcioma tytułami i 24 zwycięstwami z rzędu, z drugiej World Padel Tour. Z drugiej strony byli liderzy świata w trudnym okresie, mając na swoim koncie tylko trzy finały w tym sezonie na tym torze plotka o separacji.

Galantico w akcji

Świetny start Juana Lebrona i Alejandro Galana. Zawodnik lewej strony, bardzo silny w dniu finału, od początku oferuje bardzo agresywną grę i może liczyć na świetną skuteczność z woleja z bekhendu. Oszołomione, imponujące Superpibes nie odnoszą sukcesu i cierpią 4:0 po dwudziestu minutach gry.

Gra zmierza radykalnie w stronę prawej przekątnej, ale argentyńska para nie może znaleźć rozwiązania stojąc przed hiszpańskim murem. Lebron i Galan oddają wszystko i czerpią inspirację z każdego dotknięcia piłki. Siatka szybko staje się najgorszym wrogiem Superpibes, głową w dół.

Strategia polegająca na większym graniu na Lebronie zaowocowała pod koniec pierwszej rundy i para Di Nenno/Stupaczuk po raz pierwszy przełamała się i odblokowała swoją kontrę. Argentyńczycy wracają do stanu 5-2.

Różnica jest zbyt duża dla drugiej drużyny świata i para Galan/Lebron wygrywa pierwszą rundę 6/2 w niecałe czterdzieści minut.

JUAN-LEBRON-ALEJANDRO-GALAN-NIEMIECKI-OTWARTY-2023

Galan/Lebron w innym wymiarze

Żadnego spowolnienia dla Lebrona/Galana, którzy nadal dyktują swoje prawo. Z jednej strony Alejandro Galan pokazuje swoją siłę. Z drugiej strony Juan LeBron broni absolutnie wszystkich piłek. Wystarczająco, aby zniesmaczyć pozbawionych entuzjazmu w tym dniu finału przeciwników, zwłaszcza z pasywnym w wymianach Franco Stupaczukiem.

Podobnie jak w pierwszej rundzie, pierwszą przerwę rozegrają Lebron/Galan. Po piętnastu minutach gry wynik wzrośnie do 3:1 dla pierwszych numerów XNUMX. Nie wynika to z braku Franco i Martina, ale wydaje się, że sukces nie chce wyciągnąć do nich ramion w tym finale.

Ten występ Lebrona i Galana w tym finale mocno przypomina mecze z poprzedniego sezonu, roku 2022, kiedy to przelecieli nad torem World Padel Tour - ale również Premier Padel. Nieskazitelni w swoim podejściu Alejandro i Juan nie pozwalają Franco i Martinowi oddychać.

Byli po prostu zbyt silni w Niemczech, byłych liderach świata. Po wyeliminowaniu w półfinale pary Coello/Tapia, w zaciętym meczu, Galan i Lebron ogłaszają bunt i korygują Martina i Franco. Wynik końcowy: 6-2, 6-2.