Coki Nieto i Martin Di Nenno nie dokonali w tę sobotę nowego wyczynu, ustępując w półfinale World Padel Tour Mistrz Buenos Aires.

To nowy finał, który czeka rozstawionych z numerem 3 Arturo Coello i Fernando Belasteguina, po zwycięstwie w dwóch setach z Di Nenno / Nieto,  katów wczoraj Sanyo / Tapia.

Początek meczu był dziwny, z co najmniej czterema przerwami w pierwszych sześciu grach. Ale każda drużyna, która dwukrotnie ukradła przeciwnikowi serwis, żadnemu nie udało się zrobić dziury. Kelnerzy nie martwili się ponownie aż do 5-5. Ale w czasie finansowym Nieto znalazł się na przegranej 0/40 i zrezygnował z wejścia. Następnie Coello zakończył seta 7/5 przy pierwszej okazji, w 58 minucie gry.

Początek drugiego seta wydawał się wyrównany, ale w 5e meczu, to Di Nenno stracił swój serwis. I tym razem Belasteguin i Coello dokręcili wszystkie śruby, aby nie pozwolić przeciwnikom wrócić do zdobycia bramki. To właśnie Belasteguin bez drżenia zajął się zrujnowaniem ostatnich nadziei młodej pary hiszpańsko-argentyńskiej, po 1h48 kontrolowanej walki.

Wynik końcowy: 7/5 6/4.

Coello i Bela znajdą w finale parę, która okaże się zwycięzcą drugiej połowy, przeciwstawiając Galan / Lebron i Chingotto / Tello.

Po 40 latach gry w tenisa Jérôme wpada do puli padel w 2018 roku. Od tamtej pory myśli o tym każdego ranka podczas golenia… ale nigdy nie goli paly w dłoni! Dziennikarz w Alzacji nie ma innej ambicji, jak dzielić się z Tobą swoją pasją, bez względu na to, czy mówisz po francusku, włosku, hiszpańsku czy angielsku.