W czwartek w 2/3 finału Francuzka Alix Collombon i jej hiszpańska partnerka Jessica Castello stoczyła zaciekłą walkę, ale ostatecznie przegrała z Hiszpankami Arianą Sanchez i Paulą Josemarią, rozstawionymi na 6 miejscu WPT w Tuluzie. Są one potrzebne 6/3 6/3 XNUMX/XNUMX.

1er zestaw: niespodzianka faworytów

Alix Collombon i Jessica Castello mierzą się z przeciwnikami, którzy rozgrywają swój pierwszy mecz w turnieju, zaczynają z hukiem i przełamują się od początku, prowadząc 2-0. Rozstawiony nr 2 zareagował natychmiastowym wznowieniem serwisu Jessiki, zanim wyrównał na 2-2.

Jednak para francusko-hiszpańska kontynuowała naciski i zdołała po raz kolejny przełamać prowadzenie, prowadząc 4-2. Alix Collombon następnie utrzymuje swój serwis do 5-3. W 9e W meczu widzimy, jak Hiszpanie zacieśniają grę, próbując wrócić, po zwycięskim uderzeniu Ariany Sanchez od samego początku, na szczęście skompensowanym przez salwę Pauli Josemarii, która pozostaje w paśmie siatki. Alix następnie robi vibora letal, który zwodzi Paulę, ale w kolejnym punkcie nieporozumienie między nią a Jessicą daje faworytom darmowy punkt. To moment wybrany przez Jessicę Castello na zwycięskie uderzenie i salwę chirurgiczną i wygranie pierwszego seta!

Liczna publiczność wspierała ostatnią Francuzkę turnieju

Drugi zestaw: przerwy seryjne

Początek drugiego seta to runda obserwacji. Każda drużyna z łatwością wygrywa pierwsze trzy gry serwisowe.

W serwisie Alix para francusko-hiszpańska szybko znalazła się za 0-30, zwiedziona w szczególności piłką, która spadła po okienku. Dobra woleja Jessiki, kolejna z Lyonnaise i wyrównają na 30A. Po dzielnej obronie Alix, zwycięskie uderzenie Ariany dało dwa punkty przełamania dla rozstawionych na drugim miejscu. Pierwszy jest uratowany, ale nie następny, na punto de oro.

Paula służy na 5e mecz, który zaczyna się od zbyt długiej woleja Ariego. Dobre przejście od Jessiki u stóp Pauli, która popełnia błąd. Przy 0-30 piłka od Jessiki trafia prosto do siatki po uderzeniu w deski. Zbyt długi lob Pauli daje Francusko-Hiszpanie trzy break pointy. Pierwsza zostaje ocalona, ​​chiquita Jessiki pozostaje w zespole. Ale w następnym punkcie idealna woleja Alix oferuje wysoką piłkę Jessice, która kończy się wściekłym uderzeniem.

Po powrocie do siebie w wieku 2-3 lat to Jessica Castello potwierdziła, ale jej pierwsze uderzenie trafiło prosto w okno. Wracają do 15-15, zanim Paula trafia zwycięski milimetr podania. Sprzyjający zespół z Ariany oszukuje Alix, która następnie nie trafia w woleja i pozwala Sanchezowi/Josemarii na prowadzenie 4-2.

Ten ostatni, dominując, następnie sprowadza punkt do domu, aby oderwać się 5/2. Nie popełniając więcej błędów, zdają się gasić grę Francuzów i Hiszpanów, ale ci ostatni znajdują środki, aby zaoferować sobie decydujący punkt, który wygrywają po nieudanym powrocie z Josemarii.

Alix dobrze rozpoczyna grę, broni ciosu i zmusza Arianę do faulu. Ale potem Hiszpanie naciskają i powodują trzy błędy w siatce swoich przeciwników. Pierwsza nastawa jest zapisywana w ten sposób, ale nie następna. 6/3

3e zestaw: hiszpański forsowny

3e Set zaczyna się idealnie dla Alix i Jessiki, które po wygraniu zagrywki tej ostatniej, oferują sobie cztery break pointy i zamieniają drugiego na odjazd 2-0.

Ale przy serwisie Alix szczęśliwe punto de oro – przepustka zespołu od Josemarii – przerwało przerwę. W międzyczasie Ari i Paula wracają do 2-2 na dystans. Wszystko trzeba zrobić od nowa.

5e gra zaczyna się od bandeja Francuzki w siatce, a następnie kolejny faul. Hiszpanie zmuszają się, dając sobie nową przerwę, przeciwko przeciwnikom, którzy są wyraźnie w trudnej sytuacji.

Wydaje się, że zbliżamy się do 4-2, ale wybuch francusko-hiszpańskiej dumy i dwa błędy Pauli dają dwie okazje do kradzieży serwu Josemarii. Niestety brakowało...

Jessica i Alix odważnie wracają do zdrowia w wieku 3-4 lat.

Na serwu Ariego świat nr 2 przechodzi w tryb czasu na pieniądze, niczego nie tracąc i pokazując, że jest bardziej przenikliwy. Przy 5-3 Jessica i Alix wracają do ściany i szybko przegrywają 0-40. Oszczędzają pierwsze trzy punkty meczowe przeciwko przeciwnikom, którzy znów się zdenerwowali, ale poddają się punto de oro po świetnej walce 2h16.

Ariana Sanchez i Paula Josemaria awansowały do ​​ćwierćfinału

Sanchez i Josemaria walidują swój bilet na ostatnie cztery wyścigi w Tuluzie, gdzie nie ma już więcej tricolorów w wyścigu.

Po 40 latach gry w tenisa Jérôme wpada do puli padel w 2018 roku. Od tamtej pory myśli o tym każdego ranka podczas golenia… ale nigdy nie goli paly w dłoni! Dziennikarz w Alzacji nie ma innej ambicji, jak dzielić się z Tobą swoją pasją, bez względu na to, czy mówisz po francusku, włosku, hiszpańsku czy angielsku.