Turnieje Masters World Padel Tour mają osobliwość, która czyni je bardzo ważnymi dla kwalifikujących się graczy: preprevias i previas.

Więcej punktów

Mistrzowie World Padel Tour to turnieje z najlepszymi punktami. Są to liczby cinq w ciągu roku i są to bardzo ważne spotkania dla wszystkich graczy.

Kalendarz WPT Lipiec 2021

Jak widać poniżej, pod względem punktów, Mistrz zarabia średnio prawie dwa razy więcej niż Open dla kwalifikujących się graczy!

Punkty turniejowe World Padel Tour kategorie

Niższy poziom kwalifikacji

Ale to nie jedyna zaleta, bynajmniej! W turniejach typu Open WPT osiąga remis główny, który rozpoczyna się na 16. miejscu, z 4 rozstawionymi, którzy mają przerwę w pierwszej rundzie i startują na ósmym miejscu. Więc kończymy z 24 pary startujące automatycznie w losowaniu głównym (plus 4 zakwalifikowane jako previas).

Na Master 4 nasiona zaczynają się w szesnastych miejscach, więc musisz zebrać 4 pary, które zwykle zaczynają się w previas. Więc mamy 28 drużyn, które startują od początku stołu finałowego (nie zawsze 4, które zakwalifikują się w previas), jak widać ICI.

Dokładnie to samo stanie się na niższym szczeblu: 4 pary, które zwykle są w preprevias idą iść do previas.

Tak więc zwykle mamy nieco niższy poziom w poprzednich ponieważ 4 najlepsze pary na papierze zakwalifikowały się już na szesnastą lokatę. I to się dzieje dokładnie tak samo w preprevias ! Kończymy turniejami, w których 100 par branych jest dla mężczyzn, przeciwko 96 podczas Open. Jest to ważne dla graczy, którym zazwyczaj trudno jest dostać się do stolików z powodu braku punktów. (Zauważ, że aby umożliwić większą liczbę meczów, Masters rozpoczynają się w sobotę, dzień wcześniej).

Dla graczy przyzwyczajonych do tych rund kwalifikacyjnych, oprócz możliwości zdobycia większej liczby punktów za równoważny wynik, jest to również możliwość przejechania większej ilości okrążeń ze względu na nieco niższy poziom !

Na przykład wyobraź sobie parę, która zazwyczaj przegrywała w drugiej rundzie turnieju Open przed rozstawieniem. W mistrzu będzie miała lepszą pozycję w rankingu i może rozegrać rozstawienie jedną rundę później. Jeśli dzięki temu uda jej się wygrać jeszcze jeden mecz, zdobędzie 13 punktów zamiast zwykłych 5. Prawie trzy razy więcej, dlatego te Masters są wydarzeniem, którego nie może przegapić większość kwalifikujących się graczy!

 

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !